رئیس سازمان حج و زیارت درباره اینکه اگر عربستان تصمیم به عدم برگزاری حج بگیرد تکلیف ثبت نامی های امسال از حیث اولویت اعزام و سپرده هایشان چه می شود گفت: در این شرایط قطعا اولویت اعزام در سال بعد با زائرینی است که هم اکنون ثبت نام کرده اند.

- اخبار اجتماعی -
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج و زیارت، هنوز چند ماهی تا برگزاری حج 99 باقی مانده که کار ثبت نام از حجاجی که سالها چشم انتظار رسیدن نوبت اعزام شان بوده اند از اسفندماه گذشته آغاز شده آن هم در شرایطی که نه تنها کشور ما بلکه 200 کشور دنیا این روزها عرصه جولان ویروس کرونا و شیوع بیماری کووید 19 است.
در این وضعیت برگزاری حج 99 در هاله ای از ابهام است و برای بسیاری از آرزومندان در نوبت حج امسال این سئوال اساسی ایجاد شده که چه کنند؛ دست نگه دارند یا ثبت نام کنند، آنانی که ثبت نام کرده اند چه می شوند؟
علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت به برخی از این پرسش ها پاسخ داده و می گوید: امیدواریم تا شروع فصل گرما اپیدمی بیماری کووید 19 کاهش یابد اما در عین حال خود را برای شرایط و سناریوهای مختلف آماده کرده ایم.
وی با بیان اینکه اینکه بر اساس تفاهمی که با عربستان امضا کردیم در سال جاری 87 هزار و 550 نفر اعم از زائر و کارگزار از جمهوری اسلامی ایران به سفر حج اعزام می شوند و در این رابطه همه اقدامات مربوط به عقد قراردادهای مسکن، تغذیه، تدارکات و نیز مباحث مرتبط با بهداشت، بیمه و ناوگان حمل و نقلی حجاج انجام و قراردادهای آن منعقد شده است.
* در صورت برگزاری حج، اعزام زائران با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی و سلامتی 
وی تصریح کرد: در صورتی که بحران کرونا خاتمه یابد و تصمیم بر برگزاری حج و اعزام تمام سهمیه توافقی زائران باشد؛ علاوه بر رعایت شرایط مختلف فنی و عملیاتی، موضوع را به صورت علمی و کارشناسی بررسی کرده و ضمن انجام معاینات و ارزیابی شرایط استطاعت جسمی افراد، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار