تهران-ایرنا- وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: آیین نامه ای برای تنظیم رابطه شرکت های دانش بنیان با دولت تهیه و هسته اندیشه ورزی اقتصاد هوشمند تشکیل شده است، اکنون نیز سند راهبردی و نقشه راه اقتصاد هوشمند در آستانه نهایی شدن است و جایگاه ویژه ای برای شرکت های دانش بنیان قائل شده ایم.

فرهاد دژپسند در ادامه بررسی دستاوردها و مشکلات شرکت های دانش بینان در جلسه علنی امروز- سه شنبه- مجلس شورای اسلامی گفت: سال گذشته در برنامه خود جهت تصدی وزارت اقتصاد، شکل گیری اقتصاد هوشمند را مورد توجه قرار دادم، زیرا رفع مشکلات امروز کشور از این طریق ممکن است و بعد دیگر اقتصاد هوشمند را فعالیت دانش بنیان می دانیم. یکی از لوازم اجتناب ناپذیر اقتصاد هوشمند شکل گیری جامعه و اقتصاد دانش بنیان است و نقش کلیدی این حوزه را شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها برعهده دارند.
وی افزود: در یک سال گذشته برای رفع مشکل این حوزه جلساتی را با شرکت های نوآور و دانش بنیان برگزار کرده ایم، آیین نامه ای برای تنظیم رابطه آنها با دولت تهیه و هسته اندیشه ورزی اقتصاد هوشمند را تشکیل شده است و نیازمندی های آنها به عنوان مبنای اجرا، تدوین می شود. سند بانکداری دیجیتال را برای اجرا تهیه کرده ایم اکنون نیز سند راهبردی و نقشه راه اقتصاد هوشمند در آستانه نهایی شدن است و جایگاه ویژه ای برای شرکت های دانش بنیان قائل شده ایم.
دژپسند ادامه داد: مشکلاتی در حوزه مالیاتی شرکت های دانش بنیان وجود دارد، از نظر قوانین و مقررات مشکلی وجود ندارد اما در حوزه اجرا هنگام مواجهه شرکت های دانش بنیان با سازمان امور مالیاتی و گمرک مشکلات ایجاد می شود. جلسات مستقیمی بین شرکت های دانش بنیان، وزارت کشور، سازمان امور مالیاتی و گمرک انجام شده است و همه موارد مابین این بخش ها را بررسی کرده ایم و کمیته های فرعی نیز تشکیل شده تا مشکلات موجود رفع شود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه مشکلات میان شرکت های دانش بنیان با سازمان امور مالیاتی و گمرک را در قالب بخشنامه رفع کرده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار