رئیس جمهوری جدید آمریکا ترجیح می دهد با دولت فعلی ایران کار کند ، خصوصاً اینکه این افراد، کسانی هستند که در وهله اول در مذاکرات برجام شرکت داشتند. اگرچه اولین اولویت رئیس جمهوری جدید آمریکا پرداختن به پاندمی کرونا خواهد بود اما او دوست دارد در اسرع وقت مذاکره با ایران را آغاز کند.
به گزارش ایلنا،  «ویلیام جینز» استاد آموزش در دانشگاه کالیفرنیا است. وی به عنوان مشاور در دولت های آمریکا و کره جنوبی فعالیت کرده و سابقه کار به عنوان مشاور در کاخ سفید، وزارت دادگستری آمریکا و وزارت سلامت این کشور را در کارنامه خود دارد. این استاد دانشگاه در حوزه تاریخ، اقتصاد، جامعه شناسی، روان شناسی و روابط میان آمریکا و دولت های دو کره فعالیت می کند.
این کارشناس برجسته سیاست خارجی، امیدوار است که با احیای دوباره برجام، شکاف فزاینده و بی اعتمادی میان ایران و آمریکا، تا حدی ترمیم شود و راه برای گسترش روابط گرم میان این دو کشور، هموار شود.
متن گفت وگوی ایلنا با «ویلیام جینز» استاد آموزش در دانشگاه کالیفرنیا به این شرح است:
مهم ترین مزیت و ویژگی های برجام برای ایران، دو مورد بود؛ نخست انعقاد پیمان با شش قدرت و بازیگر اصلی بین المللی و دوم رفع تحریم های وضع شده از سوی شورای امنیت. منافع مشخص آمریکا از برجام چه بود و چرا ترامپ از برجام خارج شد؟
یک جنبه در مورد سیاست خارجی آمریکا وجود دارد که ممکن است بسیاری از ایرانیان در درک آن مشکل داشته باشند و دلیل آن زمینه های مختلف جهانی است که ملت های ما در آن زندگی می کنند. ایران کشوری با بیش از ۸۰ میلیون نفر جمعیت و میراث فرهنگی غنی است. با این حال ، ایالات متحده معتقد است که (ایران) باید در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار