تهران- ایرنا- در تازه ترین حضور آثار ایرانی در جشنواره های خارجی جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره ریدینگ و جایزه بهترین فیلم انیمیشن جشنواره یوتای آمریکا به آثار ایرانی رسید.

با پایان یافتن جشنواره ریدینگ آمریکا اسامی برندگان این دوره از جشنواره اعلام شد که در این میان جایزه بهترین بازیگر فیلم های کوتاه به علی پویا قاسمی برای بازی در فیلم کوتاه ۱۱۳  به کارگردانی ندا آصف رسید.
جشنواره ریدینگ که با هدف پرداختن به نابرابری های اجتماعی از طریق قدرت رسانه فیلم برگزار می شود، امسال تمرکز خود را بر آثار فیلمسازان زن و فیلمسازان اقلیت گذاشته بود. این جشنواره از تاریخ ۸ الی ۱۱ اکتبر ۲۰۲۰ برابر با ۱۷ تا ۲۰ مهرماه به صورت مجازی و حضوری برگزار شد.
به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا به نقل از روابط عمومی پروژه های سینمایی، این جشنواره در بین صد جشنواره برتری جای دارد که در پایگاه فیلم فری وی مورد بازبینی قرار گرفته اند که در این دوره از برگزاری، بخشی را هم به فیلم های ایرانی اختصاص داده بود که پنج فیلم کوتاه ایرانی در آن به نمایش درآمد.
آمریکایی ها به «ملکوت» جایزه دادند
فیلم انیمیشن ملکوت  به کارگردانی فرنوش عابدی که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده است، موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم انیمیشن هجدهمین دوره جشنواره «HORROR FEST» یوتای آمریکا شد.
پیش تر اعلام شده بود که انیمیشن ملکوت  موفق ترین فیلم سینمای ایران در عرصه جشنواره های بین المللی در سال جاری بوده که ضمن حضور در ۱۲۱ جشنواره بین المللی، موفق به دریافت ۲۷ جایزه جهانی شده است.
ملکوت  درباره یک نوازنده پیانو است که پس از حادثه ای دستش را از دست می دهد و دیگر قادر به ساز زدن نیست. سپس دست های او پیوند زده می شود، اما این دست ها به سمت شرارت و پلیدی پیش می روند ...
«جنایت بی دقت» به ژاپن می رود
فیلم سینمایی جنایت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار