روز مقاومت اسلامی، یادبود پیروزی حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه است و به همین مناسبت، پوسترهای مقاومت در نمایشگاهی مجازی به نمایش در آمده است.

به گزارش سراج24 ، جنگ ۳۳ روزه سال ۲۰۰۶ که در میان لبنانی ها به «نبرد تموز» شهرت یافته، توسط رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا علیه لبنان صورت گرفت. این تهاجم اما با مقاومت حزب الله راه به جایی نبرد و با تصویب قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت با سرافکندگی صهیونیست ها به پایان رسید.
شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور به مناسبت پیروزی حزب الله لبنان در این جنگ، ۲۳ مرداد را روز «مقاومت اسلامی» نامگذاری کرد تا بدین ترتیب، تجلیل از واژه مقدس «مقاومت» را برای همیشه ماندگار و جاویدان کند. موضوعی که رهبر انقلاب درباره آن فرمودند: «مقاومت لبنان، اوّل صهیونیست ها را از جنوب لبنان بیرون کرد؛ بعد در جنگ ۳۳ روزه، بینی صهیونیست ها را به خاک مالید. آمریکا صهیونیست ها را کمک کرد، خیانتکاران داخلی کمک کردند امّا نیروی مقاومت - که نیروی مردمی بود، با ایمان بود، با هدف بود، می فهمید دارد چه کار می کند - توانست همه اینها را از عرصه خارج کند. اخیراً هم این ضرب شستی که نیروی مقاومت به ارتش صهیونیستی وارد کرد که هنوز داغ است، جزء حرف هایی است که هنوز فراموش نشده است.»
به همین مناسبت، نمایشگاه مجازی پوسترهای «تموز مقاومت»، شامل ۵۰ پوستر با موضوع مقاومت با آثاری از همچون ابوالفضل عالی، قباد شیوا، علی وزیریان، سیدحمید شریفی، محمدرضا دوست محمدی و... با همکاری حوزه هنری و موزه هنرهای معاصر فلسطین، در تارنمای فرهنگستان هنر به نمایش درآمده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار