لزوم اتخاذ رویکرد اثربخش در برگزاری برنامه های مبارزه با موادمخدر

خبرگزاری مهر پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۹

به گزارش خبرنگار مهر ، بهروز اکرمی پیش از ظهر پنجشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان مرکزی در اراک، با اشاره به مهم برشمردن برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: باید از هم اکنون با برنامه ریزی مناسب برای برگزاری این برنامه ها اقدام کرد.
وی ادامه داد: در برگزاری برنامه های هفته مبارزه با مواد مخدر نباید صرفاً نگاه سمبولیک داشت، بلکه باید با رویکرد اثربخش، اجرایی و اخلاق محور همراه باشد و حداقل افراد جامعه نسبت به این قضیه آگاه شوند و جوانان نسبت به مواد مخدر حس تنفر پیدا کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی افزود: برای مبارزه با مواد مخدر شیوه های گذشته پاسخگو نیست و نیازمند طرح های نو، خلاقیت و ایده پردازی هستیم.
اکرمی با اشاره به کم پرداخته شدن به فضای مجازی در حوزه مبارزه با مصرف مواد مخدر بیان کرد: باید با استفاده هوشمندانه از فضای مجازی در راستای مبارزه با مواد مخدر اقدام کرد.
وی اظهار کرد: با توجه به خواسته های مردم در محله های آسیب پذیر برای برخورد با خرده فروشی مواد مخدر، باید مقابله با خرده فروشان یک امر مستمر و همیشگی در استان باشد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی افزود: حل بعضی از معضلات اجتماعی هزینه بر است و نتیجه لازم را به همراه ندارد و لذا باید تلاش کنیم معضلی در حوزه مواد مخدر ایجاد نشود.
اکرمی گفت: تمامی موضوعات مواد مخدر باید در دبیرخانه شورای هماهنگی رصد شود زیرا دبیرخانه از نقش راهبری و مهم برخوردار است.
وی با بیان اینکه معضل آرایشگاه های زنانه و باشگاه ها معضل امسال ما نیست، عنوان کرد: در ارتباط با آرایشگاه زنانه و باشگاه های ورزشی نظارت درست ...