شهردار سمنان: بازسازی کاروانسرای عباسی آغاز شد

لوگوی ایرنا ایرنا . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۳۲
سمنان- ایرنا- شهردار سمنان گفت: اولین مرحله از بازسازی کاروانسرای عباسی مرکز این شهر، پس از واگذاری آن به شهرداری، آغاز شد و با جدیت دنبال می شود.

سیدمحمد ناظم رضوی روز شنبه در حاشیه آیین آغاز بازسازی و مرمت کاروانسرای عباسی سمنان در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: نوروز ۱۴۰۰ فضای داخلی کاروانسرای عباسی سمنان برای بازدید مردم آماده و اگر شرایط کرونا اجازه دهد یک نمایشگاه فرهنگی برای نوروز برپا می شود.
وی یادآور شد: در خصوص اعتبار مورد نیاز برای مرمت این بنا، همچنان به مطالعات کامل تر و بررسی بیشتر کارشناسان میراث فرهنگی نیاز است.
وی با اشاره به برخی انتقادها نسبت به لزوم فراهم کردن زمینه برای قابل مشاهده شدن فعالیت ها در زمینه بازسازی کاروانسرای مرکز شهر سمنان تاکید کرد: این امکان در ایام دهه فجر در کاروانسرای عباسی سمنان برای مردم فراهم می شود.
وی با تقدیر از پیگیری های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و مکاتبه او با رئیس قوه قضائیه افزود: با دستور رئیس قوه قضائیه و همکاری اداره کل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان سمنان واگذاری این مجموعه برای تبدیل به مرکزی فرهنگی به همت شهرداری سمنان مهیا شد.
شهردار سمنان با اشاره به رویکرد این نهاد در بازسازی کاروانسرای مرکز شهر متناسب با نظر کارشناسان میراث فرهنگی گفت: الحاقات چند سال اخیر و قسمت های زائدی که به اصل بنا آسیب می زند در ابتدا با نظارت کارشناسان میراث فرهنگی حذف می شود سپس مکان هایی که نیاز به استحکام بخشی و ترمیم دارد مورد بررسی قرار می گیرد.
ناظم رضوی با اشاره به اینکه این بنا نشانه پیشینه تاریخی و اصالت شهر سمنان است ادامه داد: در نهایت این بنا تبدیل به یک مرکز فرهنگی برای بازدید مردم و گردشگران می شود.
وی بیان کرد: استخر ناسار، موزه سلامت استخر باغ فیض و امام زاده علی بن جعفر (ع) به این بنا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار