نخستین کنکور قرن جدید با کمترین تغییر نسبت به قبل، در تیرماه 1400 برگزار می شود؛ البته گمانه زنی ها برای تغییر کنکور همواره به گوش می رسد.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا ، نخستین کنکور قرن بعدی با کمترین تغییرات نسبت به آخرین کنکور قرن برگزار می شود. اگرچه که خبرها همواره از کنکور بی شمار است اما در نهایت بر اساس تصمیم اخیر شورای سنجش و پذیرش کنکور 1400 با تغییرات ناچیز برگزار می شود.
یکی از موارد مهم در کنکور هر سال سهم سوابق تحصیلی در گزینش دانشجویان است. بر این اساس تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون 1400 به میزان 30 درصد مثبت در رشته های با آزمون است. تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99 نیز به همین میزان بود. البته در زمینه حذف کنکور با استفاده از سوابق تحصیلی بحث هایی در شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی مطرح است که با وجود مصوبه شورای سنجش و پذیرش درباره کنکور 1400 امکان تغییر در نحوه تأثیر سوابق تحصیلی به نحوی دیگر را منتفی می کند. اگر تصمیم های جدیدی در این زمینه اتخاذ شود در کنکور سال های آینده اجرایی خواهد شد.
طراحی یک نوع سؤال در کنکور 1400
تغییر مهم کنکور 1400 مربوط به طراحی سؤالات است، برخلاف کنکور 99 در کنکور 1400 تنها یک نوع سؤال برای داوطلبان تهیه می شود و سؤالات جداگانه برای داوطلبان نظام قدیم طرح نخواهد شد. البته هنوز گمانه زنی ها در این باره ادامه دارد و علی رغم تصمیم سازمان سنجش آموزش کشور در این زمینه، نمایندگان مجلس شورای این امیدواری را به داوطلبان نظام قدیم داده اند که سؤالات جداگانه برای آن ها طرح می شود.
اختلاف نظرها در این زمینه به تعداد داوطلبان نظام قدیم بر می گردد. مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور بر اساس اطلاعات شرکت کنندگان کنکور 99 می گویند که تعداد این داوطلبان 80 هزار نفر بوده که با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار