واحد تولیدی ۲۰ هزار قطعه ای کبک در آمل به بهره برداری رسید

ایرنا پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۴
ساری- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی آمل از بهره برداری و راه اندازی یک واحد ۲۰ هزار قطعه ای پرورش کبک در روستای امیرآباد بخش لاریجان این شهرستان خبر داد.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، سید حسین اسلامی توضیح داد: این مجموعه دارای پنج سالن پرورش شامل ۳ سالن پرورش کبک پرواری و ۲ سالن مولد است.
وی اضافه کرد: این واحد از یک سالن جوجه کشی به ظرفیت ۶ هزار قطعه و یک سالن کشتارگاهی نیز برخوردار است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل اظهار کرد: کبک از خانواده ماکیان با خصوصیات پرندگان وحشی شکاری است و میزان پروتئین موجود در گوشت این پرنده در مقایسه با دیگر پرندگان پنج تا ۱۰ درصد بیشتر بوده و انواع اسید آمینه ضروری در آن به وفور یافت می شود.
اسلامی گفت: به همین دلیل است که در اغلب نقاط دنیا پزشکان برای بیماری هایی چون ضعف اعصاب، ناراحتی های روانی و بی خوابی مصرف این گوشت را توصیه می کنند.
اسلامی ادامه داد: این گوشت به دلیل چربی و کلسترول بسیار پایین از بروز بیماری های قلبی عروقی پیشگیری کرده و به دلیل غنی بودن از پتاسیم، مصرف به اندازه آن برای افراد با فشار خون بالا مانعی ندارد.
وی خاطرنشان کرد: گوشت کبک می تواند نیاز بدن به فسفر، منیزیم، آهن و گوگرد را تأمین کند و به تقویت حافظه و قوای جنسی بیفزاید و ضعف عمومی بدن را هم برطرف سازد.
مازندران با تولید سالانه حدود ۲۱۰ هزار تن گوشت سفید ۱۱درصد نیاز کشور را تامین می کند.
/۱۸۹۹/۶۹۹۰

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار