در کنار پیشنهاد کیهان و انتقاد جمهوری اسلامی درباره ابعاد امنیتی آشوب های اخیر، غلامرضا ظریفیان فعال اصلاح طلب و استاد دانشگاه از زاویه دیگری به موضوع نگاه کرده است. ظریفیان با اشاره به اتفاقات دی ماه سال ۹۶ در روزنامه ایران نوشته است "امروز زمانی است که مسئولین ما در همه قوا باید بپذیرند که در تحلیل و ریشه یابی اتفاقات دی ماه سال ۹۶ دچار اشتباه جدی شده اند."

اعتراض ها به گرانی بنزنی تعدادی زیادی کشته و مجروح به جا گذاشته است
فرارو- پس از چند روز اعتراض و نا آرامی پراکنده در نقاط مختلف کشور حالا گزارش ها از بازگشت آرامش به شهر های مختلف حکایت دارد. به نوشته خبرگزاری ایرنا "اغلب شهر هایی که از اوایل هفته صحنه ناآرامی ها بودند، شب آرامی را پشت سر گذاشتند و در چند مورد که تجمع گزارش شد، با ورود پلیس مشکل خاصی حادث نشد". در همین حال تجمع هایی در برخی شهر ها علیه آشوبگران به راه افتاده است.
به گزارش فرارو، با فروکش کردن اعتراضات بحث های پیرامون این اعتراضات، ماهیت آن ها و نحوه تقابل با آن ها در رسانه ها مطرح شده است. یکی از جنبه های مهم اعتراض های جنبه امنیتی و انتظامی آن است. این که این اعتراض ها چقدر ابعاد امنیتی داشته است نیازمند اعلام جزییات و گزارش های دقیق تر درباره آن ها است. آمار کشته ها و زخمی های، میزان دقیق خسارات، تعداد دستگیر شدگان و... هنوز مشخص نیست.
مقامات نظامی و امنیتی در روز های اخیر از وجود توطئه در "اعتراضات" سخن گفته اند. مقامات امنیتی معتقدند اغتشاشات صورت گرفته سازماندهی شده و با حضور افراد آموزش دیده و کاربلد صورت گرفته و ردپای توطئه خارجی نیز در آن دیده می شود. مقامات کشور همگی تاکید می کنند حساب "معترضان" از "اغتشاشگران" جداست.
خشونت های گسترده خرابی های وسیعی که در چند شهر کانون اعتراضات رخ داده است گمانه سازماندهی شدن اغتشاشات را تقویت کرده است.برخی ناظران می گویند نشانه هایی از وجود سازماندهی برای تخریب دیده می شود. عبدالله گنجی امروز در روزنامه جوان در این باره دلایلی آورد و نوشت: "آشوبگران آموزش دیده بوده اند و ابزار های اقدام خود را نیز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار