بوشهر - مدیرکل هواشناسی بوشهر از ورود یک سامانه بارشی جدید به استان بوشهر خبر داد و گفت: رگبار و رعدوبرق، بارش تگرگ و وزش باد نسبتاً شدید و گاهی تندبادهای لحظه ای برای استان پیش بینی می شود.

فرج الله شکوهی پور در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به افزایش شاخص های ناپایداری همرفتی و تقویت و تشدید فعالیت سامانه بارشی از اواخر روز شنبه تا اواسط روز دوشنبه فعالیت سامانه بارشی در استان بوشهر تقویت و تشدید می شود.
وی تصریح کرد: نسبت به وقوع صاعقه، آب گرفتگی معابر شهری، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها، لغزندگی جاده ها و اختلال تردد در جاده های مواصلاتی و بروز خسارات احتمالی در مزارع و باغات کشاورزی هشدار داده می شود.
شکوهی پور اضافه کرد: رگبار و رعدوبرق گاهی شدید، بارش تگرگ در مناطق مستعد، وزش باد نسبتاً شدید تا شدید گاهی وزش تندبادهای لحظه ای و وقوع صاعقه از جمله مخاطره های این سامانه است.
وی تصریح کرد: آب گرفتگی معابر شهری، سیلابی شدن مسیل ها و بالا آمدن آب رودخانه فصلی، بروز خسارات احتمالی در مزارع و باغات کشاورزی از دیگر مخاطره های این سامانه است.
شکوهی پور اضافه کرد: توصیه می شود تمهیدات لازم برای عبور سیلاب احتمالی، فاصله گرفتن از رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در تردد جاده ای و اجتناب از سفرهای غیرضروری اتخاذ شود.
مدیرکل هواشناسی بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد و بارش های رگباری در روز یکشنبه، اقدامات پیشگیرانه در جهت حفظ محصولات کشاورزی انجام شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار