آیین اختتامیه چهاردهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) عصر امروز، پنجم آبان ماه، با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در محوطه باز دارالقرآن و خانه موزه شهید مدرس برگزار شد.

به گزارش ایکنا، آیین اختتامیه چهاردهمین دوره مسابقات سراسری دارالقرآن امام علی(ع) عصر امروز، پنجم آبان ماه، با حضور مهدی قره شیخلو، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، محمد انصاری، مؤسس و بانی دارالقرآن امام علی(ع)، حجت الاسلام والمسلمین احمد عابدی، استاد حوزه علمیه و دانشگاه و رئیس سابق دانشگاه علوم و معارف قرآنی، جمعی از اعضای هیئت داوران این دوره از مسابقات و تعدادی از برگزیدگان، در محوطه باز دارالقرآن و خانه موزه شهید مدرس برگزار شد.
گزارش تصویری آیین اختتامه چهاردهمین دوره مسابقات دارالقرآن امام علی (ع)
این مراسم که با اجرای سیدوحید مرتضوی، مجری شبکه قرآن و معارف سیما همراه بود، با تلاوت حمیدرضا احمدی وفا، داور و قاری بین المللی کشورمان آغاز شد و سپس سمیه حاجعلی، مدیر دارالقرآن امام علی(ع) به بیان سخنانی پرداخت. وی ضمن قدردانی از اینکه برگزاری این دوره از مسابقات، گفت: امسال به دلیل شرایط بیماری کرونا و ضرورت حفظ سلامت متسابقان، مسابقات به شیوه مجازی و با حدود 7 هزار شرکت کننده از 31 استان کشور و 9 کشور جهان در دو بخش بانوان و آقایان و با قضاوت 36 داور ملی طی 12 روز در رشته های قرائت تحقیق، ترتیل، حفظ کل و 10 و 20 جزء برگزار شد.
وی با اشاره به رشته های قرائت تحقیق و ترتیل، ادامه داد: مرحله مقدماتی این رشته ها به صورت ارسال فایل تلاوت و در مرحله نهایی به شیوه آنلاین در فضای اسکای روم در حضور داوران برگزار شد، اما در رشته حفظ، حافظان طی سه مرحله به رقابت پرداختند.
حاجعلی با اشاره به مراحل رقابت های حافظان، اظهار کرد: آزمون کتبی این مسابقات در مرحله نخست از طریق پایگاه اینترنتی دارالقرآن امام علی(ع) ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار