نقشه جمع آوری طلاهایی که سوزانده می شود کجاست؟

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۲
سوزاندن طلا، اصطلاحی است که چندی پیش وزیر نفت آن را به گازهای همراه نفت اطلاق کرد و از جمع آوری این گازها تا پایان دولت دوازدهم خبر داد. در این راستا آخرین اخبار حاکی از آن است که مطالعات مفهومی قراردادهایی که برای جمع آوری گازهای همراه امضا شده به پایان رسیده و زمان اجرای پروژه ها نزدیک است.

آفتاب نیوز :
یکی از تکالیفی که برای وزارت نفت در نظر گرفته شده بود، جمع آوری گازهای همراه نفت بود. تکلیفی که این وزارتخانه گام های نخستین برای اجرای آن را با چند قرارداد برداشته و طبق وعده بیژن زنگنه، پروژه جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه نفت تا پایان دولت دوازدهم تکمیل می شود. در این راستا دو قرارداد با هلدینگ خلیج فارس و پتروشیمی مارون امضا شده است که طبق آن گازهای جمع آوری شده توسط هلدینگ خلیج فارس خوراک بیدبلند ۲ را تأمین می کند.
در این راستا، احمد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به طرح جمع آوری گازهای همراه در پهنه مناطق نفت خیز جنوب، گفت: این طرح با هدف جمع آوری گازهای همراه نفت و ارسال آنها به مبادی مصرف یعنی واحدهای پتروشیمی و یا کارخانه های گاز و گاز مایع (ان جی ال) اجرا می شود.
وی با اشاره به قراردادهای امضا شده در این خصوص ادامه داد: یکی از این قراردادها با هلدینگ خلیج فارس امضا شده که با سرمایه گذاری ۱۱۵۴ میلیون دلار نزدیک به ۶۰۰ میلیون فوت مکعب گاز را در قالب ۲۸ پروژه جمع آوری خواهد کرد. قرارداد دیگر نیز با پتروشیمی مارون منعقده شده که با سرمایه گذاری ۱۶۴ میلیون یورو بیش از ۲۰۰ میلیون فوت مکعب گاز در قالب ۸ پروژه جمع آوری خواهد شد.
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از اتمام مطالعات مفهومی قراردادهای مذکور خبر داد و افزود: با اتمام مطالعات مفهومی قراردادها مطالعه مقدماتی آن ها به زودی آغاز می شود. انتظار می رود پس از انجام مطالعه مقدماتی ظرف دو تا سه ماه آینده وارد کار اجرایی شویم. زمان تکمیل قراردادهای هلدینگ خلیج فارس، بین سه تا چهار سال است و قراردادهای ...

[ مشاهده متن کامل نقشه جمع آوری طلاهایی که سوزانده می شود کجاست؟ آفتاب نیوز ]