در گوشه و کنار سطح شهر افرادی وجود دارند که تنها در جست وجوی یک پناهگاه هستند، پناهگاهی که بوی مرگ ندهد.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان  آرزویشان تنها داشتن یک پناهگاه است، پناهگاهی که امنیت آن ها را تأمین کند تا برای ادامه حیات دچار مشکل نشوند، صحبت ما این بار درباره بی سرپناهانی است که خانه مشخصی ندارند و از هر گوشه و کناری برای اسکان خود استفاده می کنند، همچنین این افراد به گفته مسئولان ذی ربط به ۲ بخش بی سرپناهان و معتادان متهاجر تقسیم می شوند، اما داستان تنها به اینجا ختم نمی شود، برای این افراد فصل گرما و سرما فرقی ندارد و اگر سرما در حد زیادی به بدن آن ها نفوذ کند شاید بتوانند از کارتن یا ملحفه ای استفاده کنند، البته در بعضی مواقع، تشک خوابشان تکه های کارتن است و سقفش هم آسمان...!
این افراد وضعیت بسیار بدی دارند، معتاد، بی خانمان و... در سطح شهر جولان می دهند. البته تا پیش از این بیشتر مرد بودند، اما حالا تعداد زن ها و حتی بچه ها هم زیاد شده است، فقط کافیست سری به نوع زندگی کردن آن ها بزنید آن وقت متوجه می شوید که حیات آن ها روی خط مرگ است.
بی سرپناه یا همان کارتن خوابی یک مشکل اجتماعی است و عوامل زیادی در پیدایش آن نقش دارند که اعتیاد یکی از عوامل بسیار مهم در بی خانمانی است، در واقع امروزه یکی از پررنگ ترین جلوه های آسیب اجتماعی پدیده کارتن خوابی در کشور است و مطابق آمار های ارائه شده در حوزه آسیب های اجتماعی حدود یک چهارم بی خانمان ها اختلال مزمن و شدید روانی دارند و بیش از ۵۰ درصد از آن ها معتاد متجاهر هستند.
افزون بر این، گفته می شود بیشترین کارتن خواب های کشور در استان های تهران، البرز و خراسان رضوی سکونت دارند و آذربایجان شرقی کمترین مواجهه با این پدیده را داشته ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار