توزیع ۲۷۰ هزار لاستیک خودرو‌های سنگین تا پایان سال

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۲:۳۳
قائم مقام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: تا پایان سال ۲۷۰ هزار حلقه لاستیک خودرو های سنگین با ارز ۴۲۰۰ تومانی بین رانندگان حمل و نقل بار و مسافر جاده ای توزیع خواهد شد.

آقای داریوش امانی در مصاحبه با خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری صدا و سیما ، با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات لاستیک تخصیص داده نشد و مقرر شد ارز نیمایی مبنای واردات این لاستیک ها قرار گیرد افزود: در حال حاضر ۲۷۰ هزار لاستیک که پیشتر با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده بود از طریق سامانه سازمان راهداری در حال توزیع است.
وی افزود: در بحث توزیع لاستیک قرار شد از این پس وزارت صنعت، معدن و تجارت از طریق سامانه های خود و بر اساس حواله ای که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای کاربران خود بر مبنای پیمایش، کارت هوشمند و فعالیت ناوگان صادر می کند، لاستیک را بین رانندگان توزیع کند و این وزارتخانه وعده داده مشکلی بابت کمبود لاستیک وجود نداشته باشد.
امانی افزود: تخصیص ارزی هم که به واردات لاستیک صورت گرفته این نوید را می دهد که مشکل کمبود لاستیک مرتفع گردد و تا آخر سال جاری مشکلی از این بابت نداشته باشیم.
قائم مقام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: مشکلاتی در فرایند توزیع لاستیک وجود داشت که دستگاه های نظارتی از جمله سازمان تعزیرات و سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان در حال برخورد با این تخلفات هستند.
امانی همچنین با اشاره به فعالیت ۲۸ هزار تاکسی برون شهری کرایه در سطح کشور گفت: هم اکنون ۱۷ هزار خودرو این ناوگان در سن فرسودگی هستند و با همکاری ایران خودرو و بانک های عامل قرار شد تا پایان سال آینده ۳ هزار دستگاه از این خودرو ها با تولیدات داخلی جدید جایگزین شوند که با این واگذاری ها سن ناوگان به زیر ۱۰ سال که سن استاندارد است خواهد رسید.
وی افزود: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ...

سرخط اخبار