نمایندگان مجلس تصویب کردند؛

مشوق مجلس برای افزایش سرمایه‌گذاری در پروژه‌های زیربنایی/معافیت از پرداخت عوارض برای نقل و انتقال دارایی در صندوق‌های سرمایه‌گذاری پروژه

لوگوی ایلنا ایلنا . سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ساعت ۲۰:۳۶

نمایندگان مجلس مقرر کردند که به منظور فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری عموم مردم در انواع پروژه های زیربنایی پرداخت هرگونه مالیات که با پذیره نویسی آنها با مجوز سازمان بورس اوراق بهادار انجام می شود از پرداخت هرگونه مالیات و عوارض نقل و انتقال معاف باشد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، سومین نوبت صحن علنی امروز سه شنبه ۵ اسفند مجلس شورای اسلامی در جریان لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، نمایندگان با بند الحاقی  (۲۱) تبصره ۶ ماده واحده این لایحه موافقت کردند.
بر اساس بند الحاقی ۲۱ به منظور فراهم ساختن زمینه سرمایه گذاری عموم مردم در انواع پروژه های زیربنایی و طرح های تملک دارایی های سرمایه ای، حمل و نقل و تولیدی صنعتی و کشاورزی و نیز تشویق فرهنگ سرمایه گذاری غیرمستقیم، هرگونه نقل و انتقال دارایی به / از صندوق های سرمایه گذاری پروژه که پذیره نویسی آن ها با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار انجام می شود، از پرداخت هرگونه مالیات و عوارض نقل و انتقال معاف می باشد.
مالیات نقل و انتقال و سود ایجادی در شرکت های موسس، ناشی از انتقال آورده غیر نقدی به شرکتهای سهامی عام در شرف تاسیس که بمنظور ایجاد و تکمیل پروژه ای تولیدی صنعتی و کشاورزی، زیربنایی و طرح های تملک دارایی های سرمایه ای و حمل و نقل شکل می گیرد و مجوز عرصه عمومی و تاسیس آن از سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ می گردد، مشمول مالیات به نرخ صفر می باشد.
همچنین نمایندگان با حذف بند الحاقی (۱۸) تبصره ۶ ماده واحده این لایحه بودجه ۱۴۰۰ که به پیشنهاد محمدمهدی مفتح مطرح شد با ۱۲۹ رأی موافق، ۶۱ رأی مخالف و ۱۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۴ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
در بند الحاقی ۱۸ حذف شده آمده بود: ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار