نماینده کشورمان در سازمان ملل: کشور ها به این هم توجه دارند که تحریم های یکجانبه از اقدامات بهینه کشور ها برای مبارزه کرونا جلوگیری می کند.

به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صدا و سیما از نیویورک، مجید تخت روانچی نماینده ایران در سازمان ملل متحد گفت: ما با مقامات سازمان ملل در سطوح مختلف در تماس هستیم، همانطور که می دانید سازمان بهداشت جهانی ارتباط مستقیم و نزدیکی با مقامات جموری اسلامی ایران دارد و با دفتر آن ها در ایران و مدیرکل آن ها در ارتباط است.
وی ادامه داد: در نیویورک هم با دبیرکل سازمان ملل، تماس مستقیم داریم، دکتر ظریف هم با دبیرکل صحبت کرد. بحث اصلی کرونا و اقداماتی است که سازمان ملل می توانند در مبارزه ایران با این ویروس انجام دهد. من هم ۲ بار با دبیرکل تماس داشتم و صحبت های دکتر ظریف با وی پیگیری شد. سازمان ملل در دو سطح مشغول موضوع کرونا و ایران است؛ یکی در سطح میدانی که سازمان بهداشت جهانی، یونیسف و هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در ایران ارتباط نزدیکی با تهران دارند و همانطوری که با کشور های دیگر متاثر از کرونا ارتباط دارند با ما هم تماس دارند تا به بهترین شکل با این ویروس مبارزه کنند.
تخت روانچی با تاکید بر اینکه ایران از نظر پزشکی و تجهیزات مربوطه در سطح خوبی است، یادآور شد: البته تحریم های ظالمانه ای که علیه مردم ایران اعمال شد، باعث شده است نتوانیم از ظرفیت هایی که داریم به بهترین شکل استفاده کنیم. این موضوعی است که با دبیرکل صحبت کرده ایم و خواسته ایم که به عنوان یک وظیفه بین المللی موضوع رفع تحریم های ظالمانه را در دستور کار قرار دهد و همانطوری که در جریان هستید در موضع گیری اخیر بر رفع تحریم ها تاکید داشت تا کشور ها بتواند با این ویروس، بهتر مبارزه کنند. دبیرکل سازمان ملل متحد با مقامات آمریکایی هم تماس هایی داشته است و امیدواریم به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری