سمنان- ایرنا- جاده دامغان به جندق، رکورددار بیشترین میزان فوتی های تصادفات استان سمنان برای ترمیم محور و ۲ بانده شدن نیازمند توجه ویژه مسوولان است.

طول محور دامغان جندق به عنوان محور اتصالی استان سمنان به استان اصفهان از دشت کویر ۲۷۰ کیلومتر است که ۲۴۰ کیلومتر آن در محدوده شهرستان دامغان و ۳۰ کیلومتر آن در استان اصفهان قرار دارد.
با توجه به وجود چندین روستای پرجمعیت، منطقه گردشگری کویر حاج علی قلی حسن آباد، تپه های مریخی و زیبایی های کویر، سالانه بسیاری از گردشگران نیز از این مسیر برای بهره مندی از آثار طبیعی استفاده می کنند.
پیشینه ایجاد بزرگراه دامغان به جندق به دولت پنجم برمی گردد و با توجه به افزایش تردد، ۲ بانده شدن این محور از سال ۹۴ در دستور کار قرار گرفت.
این محور یکی از مسیرهای اصلی کشور است که در طول سال، حوادث جاده ای بسیاری را به چشم خود می بیند و انسان ها را به کام مرگ می کشاند.
با توجه به خطرآفرین بودن این محور، ۲ بانده شدن و رسیدگی بهتر به این جاده از درخواست های اصلی بازماندگان متوفیان و مردم شهرستان دامغان است که امیدها بر آن است با تخصیص اعتبار لازم و فشار بر پیمانکاران طرح، شاهد پیشرفت سریع تر محور باشیم.
عملیات احداث محور دامغان به جندق در ۲۴۰ کیلومتر محدوده استان سمنان، تنها در ۱۱۸ کیلومتر ابتدایی توسط سه پیمانکار در حال انجام است که طبق شنیده ها، هیچ عملیات عمرانی در ۱۲۰ کیلومتر نهایی انجام نمی شود و این موضوع نگران کننده است.
در کنار خاطرات تلخ خانواده ها از جان باختن بستگان خود در این محور، حادثه تلخ هشت خرداد ۹۱ و فوت شدن چهار تن از نیروهای معلم به نام های سعید خطیبی، رضا قاسمی برمی، حسین میرزایی و علیرضا زحمتکش نیز در خاطر مردم شهر ماندگار است.
این سانحه در کیلومتر ۴۲ محور مذکور و بین یک دستگاه پراید و یک کامیون رخ داد و بر اثر آن، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار