دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک گفت: طی مذاکرات صبح امروز مدیران گمرک میرجاوه و مدیران مرزی تفتان پاکستان، مقرر شد مرز میرجاوه به صورت محدود پس از بیش از دو ماه توقف، فعالیت خود را از سر گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس سید روح اله لطیفی سخنگوی گمرک، اظهار داشت: بر اساس تصمیم امروز مدیران مرزی ایران و پاکستان، این مرز در روزهای زوج از ساعت 8 صبح تا 14 فعال خواهد بود و در دو بخش گمرک و بازارچه 75 کامیون کالای صادراتی ایران را پذیرش می کند. 
وی افزود: این تصمیم از امروز عملیاتی شده است و اولویت با کامیون های متوقف و کالاهایی است که از اسفندماه برای ورود به پاکستان اقدامات قانونی را انجام داده اند. 
لطیفی تاکید کرد: از آنجا که بیش از 600 دستگاه کامیون منتظر انتقال کالاهای خود به مقاصدشان در کشور پاکستان هستند و در صورت ادامه روند پذیرش کالا از سوی پاکستانی ها در سه روز در هفته و این تعداد، نزدیک به سه هفته زمان لازم است تا این تعداد کامیون ها از مرز عبور کنند، بر همین اساس از تجار و مسئولین مرتبط با تجارت خارجی درخواست داریم برای جلوگیری از توقف کامیون ها در این مرز، صادرات کالا های جدید را به بعد از این تاریخ موکول کنند.
سخنگوی گمرک در پایان گفت: در صورت عادی شدن شرایط و پذیرش بیشتر محموله های صادراتی و ترانزیتی از سوی پاکستان، گمرک ایران آمادگی دارد ضمن اجرای کامل پروتکل های بهداشتی، به صورت 24 ساعته برای تسریع و ارائه خدمات فعالیت کند. 
گفتنی است مرز میرجاوه، مهمترین مرز تجاری زمینی، بین ایران و پاکستان است که به دلیل شیوع ویروس کرونا و با تصمیم شورای امنیت ملی پاکستان در اسفندماه، ورود کالاهای تجاری ایران را متوقف کرده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار