ساعت 24-سخنگوی جامعه روحانیت مبارز کشور، تمایل اصولگرایان به مشارکت محدود در انتخابات را رد کرد و گفت: رهبر انقلاب دائما اولویت نخست را مشارکت بالاتر می دانند و ما هم این موضع را داریم؛ نتیجه اش هرچه می خواهد باشد.

«غلامرضا مصباحی مقدم» درباره اینکه کدام جناح در انتخابات ریاست جمهوری پیروز می شود، گفت: به شکل قطعی نمی توانم بگویم. ۷ ماه تا انتخابات مانده و در یک نگاه اجمالی به نظر می رسد شرایط برای اصولگرایان فراهم تر است اما اینکه چه اتفاقی در ماه های آینده رخ می دهد نمی دانم. اینکه می گویند هرچه مشارکت بیشتر شود جریان چپ برنده انتخابات می شود القا است. احمدی نژاد در انتخابات سال ۸۴ و ۸۸ با بالاترین نرخ مشارکت انتخاب شد. چرا دائما القا می کنند که اصولگرایان در پی مشارکت کمتر هستند؟ این خلاف واقع است البته تاثیر خود را روی افکار عمومی جامعه هم گذاشته است. مگر مردم همه تابع یک جریان سیاسی هستند؟ البته تعبیر راست و چپ را مناسب نمی دانم ولی تقریبا جا افتاده است.
سخنگوی جامعه روحانیت درباره اهمیت مشارکت پرشور و گسترده در انتخابات ۱۴۰۰ در جایگاه کشورمان در سطح بین المللی، گفت: در این باره عملکرد نهادهای میدانی و اجرایی و تقنینی خیلی تاثیرگذار است. به علاوه نباید از نقش وسایل ارتباط جمعی و رسانه ها در یاس و امیدواری مردم به سادگی گذشت.
انتخابات آینده رقابت بین دو جریان سیاسی خواهد بود
مصباحی مقدم درباره فضای رقابت انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و احتمال رقابت درون جریانی اصولگرایان در غیاب اصلاح طلبان، گفت: از جریان اصلاح طلب به دلیل رعایت نکردن مصالح ملی واقعا گلایه دارم. آنها با القائات خود از رد صلاحیت نامزدهای خود سخن می گویند. «آخر نه به دار نه به بار است چرا چنین حرفی می زنید و مرتب می گویید و واگویه می کنید؟ خود این از نظر مصالح ملی غلط است.»
این فعال اصولگرا ادامه داد: «نامزدی را معرفی کنید که صلاحیت لازم برای مدیریت کشوررا داشته و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار