پناهیان: باید درس مقاومت را از پیامبر(ص) بیاموزیم

فارس نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۹
حجت الاسلام پناهیان در همایش بین المللی «مادر امت» بااشاره به مصائب پیامبر(ص) در دوران نبوت گفت: خود پیامبر(ص) می فرمایند: هیچ پیغمبری به اندازه من سختی نکشید پس ما هم باید در مقاومت را از ایشان بیاموزیم.

به گزارش خبرگزاری فارس؛ همزمان با فرا رسیدن سالروز وفات حضرت خدیجه(س) همسر گرامی پیامبر اکرم(ص)، همایش بین المللی «مادر امت» پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه باحضور چشمگیر بانوان در میدان آیینی امام حسین(ع) تهران برگزار شد. 
در این همایش که با حضور چهار هزار نفر از بانوان برگزار شد، سعید اوحدی رییس و تعدادی از معاونان و مدیران سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، سردار احمد ذوالقدر جانشین فرمانده سپاه محمد رسول الله(ص)، مینو اصلانی رییس جامعه بسیج زنان، مریم مجتهدزاده رییس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس، حجت الاسلام سیدمحسن محمودی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، عیسی فرهادی فرماندار تهران، میهمانان ویژه ای از جبهه مقاومت از کشورهای افغانستان، سوریه، یمن و دختر شیخ زکراکی(رهبر شیعیان نیجریه) و جمعی از مادران شهدا حضور داشتند. 
حجت الاسلام علیرضا پناهیان سخنران این مراسم عنوان کرد: به شما که همت کردید و با زبان روزه به سوگواری همسر رسول خدا(ص) توجه کردید، خیر مقدم می گویم. پیامبر تا پایان عمر، اندوه حضرت خدیجه(س) را فراموش نکردند و هر بار نام ایشان برده می شد، برایشان اندوهگین می شدند و اشک در چشمانشان حلقه می زد. کسانی که برای اندوه و سوگ حضرت خدیجه(س) به رسول خدا(ص) تسلیت می گویند، مردمان شریفی هستند.
وی ادامه داد: اما جدای از عزاداری که یک رسم برای ماست، فراتر از این رسم، بالاترین درس ها و زیباترین راهنمایی ها برای زندگی ما وجود دارد که همیشه قله های معارف و قله های عرفان و معنویت و سلوک الی الله برای فرد و جامعه در همین سوگواری ها مشاهده می شود.
حجت الاسلام پناهیان اضافه کرد: ماجرای شعب ابی طالب ...