مدیرکل کتابخانه‌های کرمانشاه خبر داد؛

وجود بیش از ۱۰۰ باب کتابخانه عمومی در کرمانشاه

لوگوی خبرگزاری مهر خبرگزاری مهر . چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۳:۲۲
کرمانشاه- مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه از وجود بیش از صد باب کتابخانه عمومی در این استان خبر داد.

معصومه حسنی خونسار صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: هم اکنون یک میلیون و ۱۷۹ هزار و ۲۱۰ جلد کتاب در یک صد و هفت باب کتابخانه عمومی نهادی و مشارکتی در استان کرمانشاه وجود دارد.
وی با بیان اینکه تعداد اعضای کتابخانه های عمومی و مشارکتی در استان کرمانشاه به بیش از ۵۶ هزار نفر می رسد، افزود: زیربنای کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در ۲ بخش کتابخانه های نهادی و مشارکتی با سایر دستگاه های دولتی در مجموع ۴۱ هزار و ۸۶۰ متر مربع است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه به تعداد انجمن های کتابخانه های عمومی این استان اشاره کرد و گفت: ۲۹ انجمن در سطح استان فعال بوده که ۱۴ انجمن آن شهرستانی، یک انجمن استانی و ۱۴ انجمن در بخش و شهرهای استان کرمانشاه فعال است.
وی با اشاره به تفاهم نامه های منعقد شده میان اداره کل کتابخانه های عمومی و سایر دستگاه های استان کرمانشاه ادامه داد: ۲۵ تفاهم نامه فعال استانی و یک تفاهم نامه در شهرستان صحنه وجود داشته که هشت مورد آن در سال ۹۹ منعقد شده است.
اجرای بیش از ۲ هزار برنامه فرهنگی در ۹ ماهه نخست سال جاری
حسنی خونسار با اشاره به اجرای بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ برنامه فرهنگی در ۹ ماهه نخست سال جاری بیان کرد: بیش از ۶۰۰ برنامه فرهنگی در بخش کودک شامل خلاقیت و تفکر ورزی ، قصه گویی، جمع خوانی، شعرخوانی، کاردستی و نقاشی، بیش از ۹۰۰ برنامه مناسبتی و بیش از ۲۰۰ نمایشگاه و بازنمایی کتاب در ۹ ماهه نخست سال جاری در استان کرمانشاه برگزار شده که با توجه به شیوع ویروس کرونا ، اغلب آن ها به صورت مجازی بوده است.
وی با اشاره به برگزیدگان برنامه ها و جشنواره های ملی و استانی گفت: تعداد برگزیدگان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.