وزیر راه و شهرسازی گفت: با تفاهمنامه هایی که با کشورهای آسیای میانه داریم به دنبال افزایش حجم ترانزیت ایران با منطقه سی آی اس تا ۱۰ میلیون تن هستیم.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان ، محمد اسلامی شامگاه پنج شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید از منطقه مرزی اینچه برون و خط ریلی سراسری اظهارداشت: با امضای تفاهم نامه با کشورهای منطقه آسیای میانه حجم ریلی ایران با این همسایگان تا 5 برابر افزایش می یابد.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران به تازگی عضو اتحادیه اوراسیا شده و با توجه به این عضویت و تفاهم نامه ها حجم ترانزیت ریلی ما از 2 میلیون تن به حداقل 10 میلیون تن خواهد رسید.
جزئیات توافق بزرگ با ازبک ها؛ ترانزیت مواد معدنی و کشاورزی به هند از بندر چابهار
راه های ترانزیتی استان هرمزگان نیازمند توجه ویژه هستند
ترانزیت 10 درصد کشور از راه مرزهای آذربایجان غربی انجام می گیرد
وزیر راه و شهرسازی با اشاره بررسی مشکلات خط ریلی اینچه برون گفت: سهم ما برای پل مرزی بین ایران و ترکمنستان 2.5 میلیون دلار بود که در سال های گذشته پرداخت نشده بود اما ما در وزرت راه این مسائل را حل کردیم.
وی خاطرنشان کرد: باید طرح جامعی برای منطقه اینچه برون تهیه کنیم چون این منطقه به زودی یکی از کانون های اقتصادی کشور خواهدشد.
اسلامی گفت: با توجه به اینکه در آینده منطقه آزاد تجاری اینچه برون نیز شکل خواهدگرفت باید زیرساخت های مناسبی در آن فراهم کنیم.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار