یک عضو کارگری هیات حل اختلاف، گفت: یکی از دلایل تشکیل پرونده های دعاوی میان کارگر و کارفرما در هیات های رسیدگی به حل اختلاف، عدم ثبت صحیح تردد کارگران است.

به گزارش کارگر نیوز؛ محمود عبدالهی (عضو کارگری هیات های حل اختلاف)، با اشاره به تعریف «ساعت کار» در قانون کار، گفت: «برابر ماده ۵۱ قانون کار، ساعت کار، مدت زمانی است که کارگر وقت خود را به منظور انجام کار در اختیار کارفرما قرار می دهد. مطابق این ماده، محاسبه حقوق کارگر بر مبنای ساعت کارکرد او مشخص می شود که کارگر و کارفرما باید در ثبت آن دقت کافی داشته باشند تا منجر به اختلاف نشود.» 
وی افزود: «منشاء بخشی از دعاوی که در هیات های رسیدگی به حل اختلاف مطرح می شوند، عدم ثبت صحیح ساعت ورود و خروج کارگران است؛ بویژه اینکه سامانه یا دفتری جهت ثبت ساعت ورود و خروج نیروهای شاغل در کارگاه ها وجود ندارد.» 
عبدالهی با بیان اینکه ثبت صحیح ساعت ورود و خروج، تنها به نفع کارگر نیست، گفت: «این کار، نظم بخشیدن به ورود و خروج کارگران محسوب می شود. در همین حال، استفاده از سامانه های حضور و غیاب الکترونیکی پیشرفته، سبب سهولت در محاسبه دقیق میزان کارکرد، کسری کار، اضافه کار، مرخصی های ساعتی و روزانه کارگران و دیگر مزایای قانونی می شود.» 
این عضو کارگری هیات های حل اختلاف، افزود: «از طرفی دیگر، این کار به تشخیص حقوق طرفین (کارگر و کارفرما) در هیات های رسیدگی به حل اختلافات کارگری و کارفرما در ادارات کار کمک می کند.» 
این فعال کارگری افزود: «وزارت کار می تواند آئین نامه یا شیوه نامه قانونی در زمینه ثبت ورود و خروج کارگران را اجرایی کند. بر این اساس، کارفرمایان متعهد می شوند که ساعت ورود و خروج کارگران را ثبت کنند تا از تضییع حقوق آن ها جلوگیری شود.» 
وی تصریح کرد: «همچنین پیشنهاد می شود تسهیلات و بودجه ای برای تحقق این شیوه نامه درنظر گرفته شود ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار