اجلاس جی ۷ ابتدا قرار بود به دلیل پاندمی کرونا به صورت کنفرانس ویدئویی برگزار شود. رئیس جمهور آمریکا حال تصمیم دارد رهبران چند کشور دیگر را به اجلاس هفت کشور صنعتی دعوت کند و برگزاری اجلاس را تا سپتامبر به تعویق اندازد.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تصمیم دارد برگزاری اجلاس "جی ۷" در ایالات متحده آمریکا را تا ماه سپتامبر به تعویق اندازد و تعداد کشورهای حاضر در این اجلاس را از جمله با حضور روسیه بیشتر کند.
او معتقد است ایده هفت کشور بزرگ صنعتی جهان "منسوخ" شده و تصویر درستی از واقعیت جهان کنونی را به تصویر نمی کشد. ترامپ می خواهد روسیه، کره جنوبی، استرالیا و هند را به اجلاس جی ۷ دعوت کند.
سخنگوی کاخ سفید در واکنش به این تصمیم رئیس جمهور آمریکا تأکید کرد این اقدام، متحدان سنتی آمریکا را گرد هم خواهد آورد تا در مورد چگونگی برخورد با چین در آینده تبادل نظر کنند.
روسیه متحد آمریکا به شمار نمی رود و رئیس جمهور این کشور ولادیمیر پوتین به دلیل الحاق کریمه به خاک روسیه مورد انتقاد کشورهای غربی است. پوتین سال گذشته هم علی رغم پیشنهاد و تلاش رئیس جمهور آمریکا به اجلاس جی ۷ در فرانسه دعوت نشد.
این اجلاس هر سال در یکی از کشورهای گروه ۷ برگزار می شود. هفت کشور بزرگ صنعتی جهان آمریکا، فرانسه، بریتانیا، ایتالیا، ژاپن، کانادا و آلمان باید با تصمیم دونالد ترامپ برای دعوت از سایر کشورها از جمله روسیه به اجلاس جی ۷ در آمریکا موافقت کنند.
اجلاس جی ۷ ابتدا قرار بود ۲۱ تا ۲۳ خرداد (دهم تا دوازدهم ژوئن) در محل اقامت رئیس جمهور آمریکا در کمپ دیوید برگزار شود. اما کاخ سفید ماه مارس اعلام کرد که به دلیل پاندمی کرونا این اجلاس به صورت کنفرانس ویدیویی برگزر می شود
به گزارش دویچه وله، رئیس جمهور آمریکا چند روز پیش ناگهان اعلام کرد کشورش در حال خروج از بحران کروناست و اجلاس جی هفت می تواند به صورت حضوری برگزار شود. او ابتدا کمپ دیوید را به عنوان محل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری