دبیر کارگروه مراقبت ودرمان کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اگر ترددهای مردم ادامه یابد تا کمتر از 10 روز آینده موج دوم آمارهای نگران کننده تر کرونایی را شاهد خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ،مرکز خراسان رضوی، دکتر علی اصغر انجیدنی درباره آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان رضوی از ابتدای شیوع کووید 19 در سطح استان تا تاریخ 18 فروردین اظهار کرد: از 30 بهمن تا امروز هشت هزار و 72 نفر بیمار سندرم حاد تنفسی، مشکوک و یا مبتلا به کووید 19 در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری شدند که از این تعداد تاکنون 6 هزار و 68 نفر از مراکز درمانی مرخص شدند.
وی افزود:تعداد افرادی که در سطح استان نمونه هایشان مثبت اعلام شده به هزار و 857 نفر رسیده که هزار و 123 مورد آن مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.
دبیر کارگروه مراقبت ودرمان کووید 19 دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه از دو روز گذشته تاکنون شاهد رعایت نکردن مسائل قرنطینه ای و توجه نداشتن مردم به طرح فاصله گذاری اجتماعی هستیم،خاطرنشان کرد: متأسفانه مردم حضوری پررنگ در خیابان ها دارند که بسیار نگران کننده بوده و هشدار می دهیم که اگر این وضعیت ادامه یابد تا کمتر از 10 روز آینده موج دوم آمارهای نگران کننده تر کرونایی را در سطح استان به ویژه مشهد شاهد خواهیم بود.
دکتر انجیدنی تصریح کرد: مردم به همکاری های خود با اعضای ستاد استانی مبارزه با کووید 19 در خراسان رضوی ادامه دهند و از رفت وآمدهای غیرضروری به شدت خودداری کنند و اگر هم برای موارد ضروری از منزل خارج می شوند ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت دست حتماً از ماسک و دستکش استفاده کنند.
وی تأکید کرد: طبق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا طرح فاصله گذاری اجتماعی باید تا 20 فروردین ادامه یابد و از سوی مردم و کارمندان ادارات رعایت شود،طبق این مصوبه ادارات با 30 درصد ظرفیت نیروی انسانی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار