موضوع تغییر نرخ بنزین به وزیر نفت مرتبط نبوده و تصمیمی نیست که هیات دولت گرفته باشد.
رضا بختیار در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره استیضاح زنگنه اظهار داشت: سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین نه تصمیم وزیر و نه تصمیم مجلس بوده است. سران قوا تصمیم گرفتند، خودشان هم پاسخگو هستند. اگر قرار است کسی به خاطر این موضوع استیضاح شود سمت و سو باید به سمت رئیس مجلس باشد که خلاف نظر مجلس در جلسه سران چنین تصمیمی گرفته است.
وی افزود: به عقیده بنده موضوع تغییر نرخ بنزین به وزیر نفت مرتبط نبوده و تصمیمی نیست که هیات دولت گرفته باشد.
نماینده ناظر در شورای عالی انرژی تصریح کرد: البته در مورد اینکه تغییر قیمت قبلا اعلام نشده بود محل انتقاد است، تصمیمات افزایش قیمت حامل های انرژی از جنس تصمیماتی است که نباید سری بماند، باید در مورد آنها بحث و بررسی شود، رسانه ها کار کنند، تحلیلگران آماده سازی را انجام دهند و نقطه نظرات موافقین، مخالفین و اقتصاددانان اخذ شود و سپس نسبت به اجرای آن اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: وقتی طرح ها اینگونه نپخته باشد آسیب زا است، بنابراین نباید به این شکل عمل می شد، خصوصا اینکه بدون آماده سازی انجام شده است در حالی که باید پیوست اجتماعی داشته باشد، به بحث و بررسی گذاشته شود و مجلس با مکانیزم های خود نسبت به پختگی این طرح اقدام کند، اما این کار نشد به همین دلیل خساراتی را متوجه کشور کرد. تقاضای ما این است که سران قوا این تصمیمات اقتصادی را به مجلس بیاورند.
بختیار گفت: مجلس تاکنون تصمیمات خوبی را در رابطه با لایحه قانون تجارت، حذف 4 صفر، اصلاح نظام بانکی گرفته است دولت باید در خصوص طرح های این چنینی لایحه بدهد، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار