هشدارهای انتخاباتی/مخالفت با طرح «سرا»/بلاتکلیفی علی مطهری

ایسنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۳:۳۰
در روزهای گذشته وزیر کشور هشداد داد که کسی حق ندارد ورود فراقانونی به انتخابات داشته باشد. اصلاح طلبان اعلام کردند که اگر نامزد نداشته باشند، لیست ارائه نمی کنند. سرلیستی قالیباف در تهران هم به ذهن مشغولی اصولگرایان تبدیل شده است.

به گزارش ایسنا، در حالیکه کمتر از یک ماه به آغاز ثبت نام از داوطلبان انتخابات مجلس باقی است، اصلاح طلبان اعلام کردند که در حوزه هایی که نامزد آنها تایید صلاحیت نشود، لیست ارائه نخواهند کرد و دنبال نامزد اجاره ای نمی روند. کرباسچی هم با طرح جدید اصلاح طلبان مخالفت کرد.
همچنین احتمال نامزدی قالیباف و جلیلی از مشهد از سوی اصولگرایان رد شد. جبهه پیروان اعلام کرد لیست مستقل نخواهد داد. بادامچیان هم گفت مردم از اصلاح طلبان ناراضی هستند.
علی مطهری هم هنوز برای حضور در انتخابات به جمع بندی نرسیده است.
مهم ترین اخبار انتخاباتی روزهای گذشته به شرح زیر است:
هشدارهای انتخاباتی وزیر کشور
وزیر کشور در جلسه ستاد انتخابات کشور هشدار داد که هیچ فرد و نهادی نباید دخالت فراقانونی در انتخابات داشه باشد.
عبدالرضا رحمانی فضلی گفت: «هیچ از یک مدیران و صاحبان جایگاه ها و تریبون ها اعم از بخش های حاکمیتی، دولتی، شهرداری ها، ائمه جمعه و نیروهای مسلح حق ندارند ورود فراقانونی به عرصه انتخابات داشته باشند و در عرصه اجرای انتخابات بدون هماهنگی با مجری قانونی انتخابات دخالت کنند.»
وی همچنین با یادآوری مسئولیت قانونی وزارت کشور و فرمانداران به عنوان مجری قانون انتخابات، اظهار کرد: «دستگاه ها و بخش های مختلف کشور، باید حریم و مسئولیت قانونی وزارت کشور در انتخابات را به رسمیت بشناسند و به قانون احترام بگذارند.»
هشدارهای انتخاباتی دادستان کل کشور
دادستان کل کشور و رئیس ستاد مرکزی پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی کشور با صدور اطلاعیه ای با برشمردن تخلفات انتخاباتی، اعلام کرد که جرایم و تخلفات انتخاباتی به صورت فوق العاده و خارج از نوبت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار