توضیح وزیر نفت سابق درباره پرونده بابک زنجانی

لوگوی تابناک تابناک . شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۵۷
وزیر نفت سابق اظهار داشت: پرونده بابک زنجانی یک متر ارتفاع دارد. بیش از ۲۵ دادگاه رسمی برگزار شد و طی هشت سال گذشته دست وزارت اطلاعات این دولت بوده است. تحقیقاً اعلام می کنم که هیچ کارمند وزارت نفت در پرونده بابک زنجانی متهم نیست و هیچ اتهامی بر صنعت نفت وارد نیست البته بعضی مواقع از معاونین قوه قضاییه برخورد هایی دیده می شود، اما در کل شجاعانه برخورد می کند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایلنا، رستم قاسمی در حاشیه بازدید از بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی نفت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امروز یکی از روز های خوب زندگی ما است که از نمایشگاه نفت بازدید کردیم، اظهار داشت: از کسانی که زحمت برپایی این نمایشگاه را کشیدند باید قدردانی کنیم. صنعتگران کشورمان پیشرفت شگرفی در برخی حوزه ها داشته اند. امروز شاهد ملی شدن واقعی صنعت نفت هستیم. خیلی از صنعتگران ما توانسته اند تهدید های تحریم را به فرصت تبدیل کنند که جای قدردانی دارد.
وی ادامه داد: اولین سخنرانی بنده به عنوان وزیر نفت وقت در عسلویه بود. عسلویه مجتمع آهن هاست آن زمان بنده اعلام کردم ما آدم ها را می خواهیم؛ آدم ها هستند که آهن ها را می سازند. امروز هم صنعتگران نفت ثابت کرده اند که می توانند و توانستند.
وزیر سابق نفت در پاسخ به ایلنا درباره چرایی بروز و ظهور فردی همچون بابک زنجانی در زمان وزارت او، گفت: در دوران غیرتحریم، شرکت ملی نفت سال ها نفت را به شکل دولتی می فروخت زمانی که تحریم رخ داد، فروش نفت در کشور شرایط عادی نداشت امروز هم به خاطر تحریم، شرایط عادی نیست البته ما هم زمینه هایی را ایجاد نکرده بودیم که بخش خصوصی بتواند نفت کشور را در شرایط مختلف بفروشد.
قاسمی افزود: بابک زنجانی به عنوان خریدار به شرکت ملی نفت و شرکت های پوششی که بر اساس مجوز شورای عالی امنیت ملی ایجاد شده بود مراجعه می کند، معتبرترین معاملات تجاری دنیا با LC است. ایشان وقتی نفت را می خرند LC را از یک بانک ایجاد شده در خارج از کشور به شرکت نفت می دهد بیش از ۶۰ درصد مدیریت آن بانک متعلق به یکی از بانک های بزرگ کشور بود که حدود ۸۰ درصد ارتباطات وزارت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار