جمعی از دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه های دولتی در نامه ای به دکتر علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم خواستار تمدید مهلت دفاع از رساله تا آذرماه شدند.

به گزارش تابناک، در این نامه آمده است که شیوع و گسترش بیماری کرونا سبب تعلیق اجباری طرح های پژوهشی میدانی شد وهمین طور به تعطیلی خوابگاه ها و بازگشت دانشجویان به شهرهای خود از اوایل ترم گذشته انجامید که ادامه انجام رساله را غیرممکن کرد.
در این نامه تاکید شده با توجه به اینکه برای انجام بسیاری از پروژه های رساله، بویژه در علوم انسانی ، نیاز به انجام کارهای میدانی گسترده است علاوه بر تعطیلی خوابگاه ها، محدودیت ها و نگرانی های بوجود آمده و لزوم رعایت فاصله اجتماعی کارهای میدانی را ناممکن کرد بنابراین انجام پروژه های پایان نامه عملا برای مدت قابل توجهی معوق ماند .
هرچند برخی دانشگاه ها برای مساعدت، مهلت دفاع نیمسال دوم 99 – 98 را تا پایان مهرماه تمدید کرده اند اما یک ماه تمدید در سنوات پیش هم کم و بیش رواج داشته ودر شرایط سخت کنونی امتیازی محسوب نمی شود. برخی دانشگاه ه ها از جمله دانشگاه آزاد نیز این مهلت را تا پایان آبان تمدید کرده اند که مهلتی نسبتا بهتر است.
دانشجویان دراین نامه ضمن تشکر از همراهی وزارت علوم و دولت، درخواست کرده اند با توجه به شرایط خطیر کرونا ، مهلت دفاع پایان نامه مقطع دکتری در ترم قبل تا آذرماه تمدید شود چرا که در عین حال که هزینه ای برای دانشگاه ها ندارد، کمک شایانی به دانشجویان در حال انجام رساله محسوب می شود و آنان را از اضطراب زاید الوصف نجات می بخشد.
در پایان این نامه ، دانشجویان درخواست کرده اند با توجه به لزوم تعیین تکلیف ترم بعد این تصمیم به صورت عاجل و فارغ از بوروکراسی معمول اتخاذ شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار