تهران- ایرنا- رئیس دپارتمان مراقبت های ویژه بیمارستان لاله گفت: به علت مراجعه دیرهنگام، ۸۰ درصد ریه های میناوند به علت کرونا درگیر شده و هم اکنون در بخش آی سی یو به دستگاه تنفس مصنوعی متصل است.

به گزارش پنجشنبه شب ایرنا از سازمان نظام پزشکی، امیرحسین لطفی متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه و رئیس دپارتمان مراقبت های ویژه بیمارستان لاله تهران با اشاره به وضیعت عمومی مهرداد میناوند فوتبالیست کشورمان از مردم و علاقه مندان خواست برای بهبود حال وی دعا کنند.
لطفی گفت: میناوند دو روز پیش با وضیعت تنفسی وخیم (دیسترس تنفسی) و تنفس های سطحی به بیمارستان مراجعه و به خاطر شرایط اورژانسی، تحت درمان های پیشرفته قرار گرفت.
پزشک معالج میناوند در ادامه افزود: متاسفانه به دلیل مراجعه دیر هنگام، ریه میناوند تا ۸۰ درصد درگیری دو طرفه ناشی از ویروس کرونا داشت چندان که مجبور شدیم او را بیهوش و سپس تحت مداوای پیشرفته قرار دهیم.
لطفی ادامه داد: متاسفانه میناوند زمانی به بیمارستان مراجعه کرد  که در فاز طوفان التهابی ناشی از کووید۱۹ بود به همین خاطر سریع به آی سی یو منتقل و به دستگاه تنفس مصنوعی متصل شد.
وی درباره اقدامات درمانی برای میناوند گفت: براساس دستورالعمل های علمی و کشوری تمام اقدامات پیشرفته درمانی و دارویی برای او در حال انجام است. میناوند برای همه ما یک سرمایه ملی است و همه تلاش خواهیم کرد برای سلامتی او و شادی دل مردم اقدامات لازم را انجام دهیم.
لطفی افزود: با توجه به وضیعت درگیری شدید ریه ها، امروز برای بیمار تراکئوستومی (باز کردن مجرای نای) انجام و به وسیله برنکوسکوپی، هر دو ریه او شست و شو داده شد. خوشبختانه پس از این اقدام اکسیژن خون تا حدودی بالا آمد.
متخصص بیهوشی گفت: وضعیت فعلی میناوند فاز حاد و نگران کننده است و من از مردم و علاقه مندان به او می خواهم دعاها و انرژی های مثبت خود را به کمک تیم درمان روانه کنند. ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار