رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت:

اختیارات لازم برای واردات واکسن کرونا به هیات امنای ارزی داده شده است

لوگوی جام جم آنلاین جام جم آنلاین . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۹:۲۰
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: به هیات امنای ارزی همه اختیارات داده شده است تا نسبت به واردات واکسن کرونای تایید شده اقدام کند.

به گزارش جام جم آنلاین از باشگاه خبرنگاران جوان، کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، اظهار کرد: از ابتدا تا کنون تاکید کمیته ملی واکسن کرونا بر آن بوده که هرگونه انجام کارآزمایی بالینی واکسن های خارجی در کشور منوط به مشارکت در تولید و انتقال فناوری خواهد بود.
او با اشاره به برگزاری ۱۲ نشست هم اندیشی و جلسه کمیته ملی واکسن کووید ۱۹ در ماه های گذشته، افزود: در این جلسات علاوه بر رهگیری و هدایت و برنامه ریزی برای واکسیناسیون همگانی اثربخش و ایمنی علیه بیماری کووید ۱۹، موضوع تسهیل دستیابی به واکسن تولید داخل مستمرا پیگیری و تصمیم سازی شده که نتایج خوبی تا کنون دربر داشته است.
سخنگوی سازمان غذا و دارو یادآوری کرد: در جلسه یازدهم کمیته ملی واکسن کووید ۱۹ در آذر ماه، آیین نامه ثبت سریع و صدور مجوز واردات اضطراری واکسن کرونا پیشنهادی سازمان غذا و دارو نیز پس از بحث و بررسی، مورد تایید اعضای کمیته قرار گرفته و جهت ابلاغ، تقدیم مراجع ذیربط شده است.
جهانپور گفت: پیش نیاز های درخواستی سازمان جهانی بهداشت (WHO) و ساز و کار کواکس مبنی بر تعریف فرآیند و الزامات واردات واکسن با توجه به وضعیت بحران و اضطراری کووید ۱۹ در جهان برای دریافت به هنگام واکسن ایمن از شرکت های سازنده به منظور کاهش عواقب و پیامد های تداوم اپیدمی، ضروری خواهد بود.
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت بیان کرد: تاکید وزیر بهداشت و کمیته ملی بر استفاده از گزینه های مطمئن واکسن برای کارکنان سلامت بوده و هست و زیرگروه های در اولویت این قشر عزیز برای واکسیناسیون در اولویت خواهند بود.
سخنگوی قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار