سلامت نیوز : واکسن آنفلوانزا عوارض جانبی خفیفی می تواند ایجاد کند؛ اما قطعا عوارض آن به سختی و خطرناکی خود بیماری آنفولانزا نیست.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا زندگی، شایع ترین عوارض جانبی واکسن آنفولانزا در کودکان و نوجوانانفصل آنفلوانزا رسیده است و پیش بینی می شود مثل همیشه این شرایط حساس باشد اما با وجود کرونا ویروس این شرایط بیشتر تهدید کننده است. به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها آنفولانزا از سال ۲۰۱۰ تاکنون بین ۱۴۰ تا ۸۱۰ هزار بستری در بیمارستان و ۱۲ تا ۶۱ هزار مرگ و میر در هر سال ایجاد کرده است. هر کسی ممکن است به آنفولانزا شدید مبتلا شود؛ اما کودکان کوچکتر از ۵ سال ممکن است در معرض خطر ابتلا به کم آبی بدن و عوارض جدی دیگری باشند. تزریق واکسن آنفولانزا بهترین راه برای محافظت از شما و خانواده تان است. این واکسن خطر ابتلا به بیماری آنفولانزا شما را ۴۰ تا ۶۰ درصد کاهش می دهد و در صورت ابتلا به آنفلوانزا نیز شدت علائم را کاهش می دهد. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها توصیه می کند که نوجوانان و جوانان هر ۶ ماه و بزرگسالان هر سال برای دریافت واکسن اقدام کنند.
واکسن آنفولانزا و عوارض جانبی آن
واکسن آنفولانزا با یک ویروس آنفولانزای غیر فعال (مرده) ساخته شده است، بنابراین نمی تواند شما را به آنفلوانزا مبتلا کند. با این حال ، کودکان و بزرگسالان عوارض جانبی جزئی از واکسن آنفولانزا را تجربه می کنند از جمله درد، قرمزی، یا ناراحتی در محل تزریق، درد بدن، تب درجه پایین، سردرد، تهوع، خستگی، غش در موارد نادر. این عوارض جانبی به طور کلی بین یک تا دو روز طول می کشد.
عوارض جانبی واکسن آنفلوآنزای اسپری بینی
برخی افراد به جای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار