به گفته او همکاری با خارجی ها در حوزه کار در هر بخشی که باشد نیاز به کار کارشناسی دارد. باید در نظر گرفت که کجا منفعت ما با آنها گره خورده و همکاری برد – برد می شود تا همکاری در آن بخش اتفاق بیفتد.
 به گزارش خبرنگار ایلنا، هر از گاهی خبری درباره دیدار مسئولان وزارت کار با مقامات دولت های خارجی منتشر می شود. آنطور که منابع خبری اعلام می کنند در این نشست ها مذاکراتی درباره همکاری های مشترک در حوزه کار صورت می گیرد و در مواردی هم شاهد این بوده ایم که تفاهم نامه هایی امضا شده است. وقتی تفاهم نامه ای امضا شود، فارغ از اینکه این تفاهم تا چه حدی عملی شود، نقشه راهی برای همکاری مشترک هست، اما در موارد زیادی که مسئولان دو کشور تنها به این گفته ها اکتفا می کنند که زمینه های همکاری های زیادی وجود دارد و قرار است در این بخش فعالیت هایی صورت گیرد، به درستی مشخص نیست قرار است چه کار انجام شود. برای مثال ۱۵ مرداد سال گذشته؛ محمد شریعتمداری (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در دیدار با فیلیپ تیه بو (سفیر فرانسه در ایران) عنوان کرد: همکاری های بسیار گسترده ای می تواند بین دو کشور در جریان باشد و در چنین شرایطی ما به عنوان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم در عرصه فعالیت های اجرایی و عملیاتی در اقتصاد و هم در حوزه روابط کار و هم در حوزه بالا بردن مهارت می توانیم همکاری های مشترک فراوانی داشته باشیم.
هر چند در این اظهارات محور هایی برای همکاری تعیین شده است، اما کم و کیف کار مشخص نبود و به همین دلیل همچنان این سوال بنیادین بدون پاسخ باقی ماند که اساسا خارجی ها چه کمکی می توانند به حوزه کار ایران کنند؟
با حصول توافق برجام در ۲۳ تیر ۹۴ امید ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار