طرح اچ دی کردن شبکه های مختلف رسانه ی ملی که از یک ماه پیش آغاز شد، تا اچ دی کردن همه شبکه های صدا و سیما در مراکز استانها ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز گیلان ؛ معاون توسعه و فناوری رسانه ملی امروز در حاشیه ی بازدید از روند تکمیل ساختمان جدید صدا و سیمای مرکز گیلان در رشت با اشاره به ارتقای زیرساخت های تولید و پخش شبکه های مختلف سازمان صدا و سیما در یک دهه ی گذشته، از آغاز اچ دی سازی این شبکه ها در یک ماه گذشته خبر داد و افزود: در حال حاضر 10 شبکه ی سراسری اچ دی شده اند و این روند تا ارتقاء کیفی تمامی شبکه های سراسری و استانی ادامه خواهد داشت.
رضا علیدادی همچنین از آمادگی معاونت توسعه و فن آوری رسانه ی ملی برای راه اندازی مرکز فرستنده ی تلویزیونی شهرستان مرزی آستارا خبر داد و گفت: این طرح بیش از 100 میلیارد ریال هزینه دارد و از اکنون در دستور کار سازمان صداوسیما قرار گرفته است.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برنامه ی رسانه ی ملی برای ارتقاء کیفی شبکه ها در قالب فرمت های « فور کی و ایت کی » تاکید کرد خریداران تلویزیون و دستگاه های گیرنده دیجیتال دقت کنند تا دستگاه مورد نظر علاوه بر امکانات قبلی به سیستم استاندارد اچ ای وی سی نیز مجهز باشند تا در ده تا 15 سال آینده با روند ارتقا و کیفی شبکه های تلوزیونی کشور هماهنگی داشته باشد.
محمد باقر باقرزاده مدیر کل صداوسیمای مرکز گیلان نیز از افتتاح ساختمان جدید صداوسیمای مرکز گیلان به نام ساختمان ولایت تا نیمه ی اسفند امسال خبر داد و افزود: در حال حاضر عمده ی امور مربوط به ساخت و تجهیز این طرح به پایان رسیده و عملیات تجهیز استودیوهای تلویزیونی آن در حال انجام است.
همچنین پیش از بازدید معاون توسعه و فناوری رسانه ملی از ساختمان جدید صداوسيمای مرکز گیلان، نشست شورای معاونان این مرکز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار