چشم انداز قیمت خودرو در دو ماه پایانی سال

لوگوی ساعت 24 ساعت 24 . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۱۸
ساعت 24-فربد زاوه گفت: به طور متوسط قیمت خودروهای خارجی و وارداتی یا افت ۳۰ تا ۴۰ درصدی روبرو بوده اند و در خودروهای پر تیراژ داخلی اما، این کاهش قیمت متفاوت بوده به طوریکه پراید الان حول و حوش ۹۰ تا ۱۰۰ معامله می شود و ۲۰۶ نیز بین ۱۷۵ تا ۸۰ تومان، این ها زیر ۱۰ درصد، یا همین حوالی با کاهش روبرو بوده اند، که به نظر می رسد جا برای کاهش بیشتر نیز وجود داشته، زیراکه طی این مدت اخیر قیمت ها بدون هیج منطقی با افزایش روبرو شدند.

برخی از فعالان بازار خودرو معتقدند، با ریزش قیمت خودرو، خریدار هم سیاست صبر و انتظار پیش گرفته است و عملاً خریدار در بازار کم شده است. در این رابطه قیمت دلار در بازار خودرو موثر است و ریزش دلار در سیاست صبر خریدار تاثیر گذاشته است.
نعمت الله کاشانی نسب نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با بیان اینکه سرمایه گذاری با هدف ارزش افزوده دیگر برای خودرو جذاب نیست، گفت: امروز مشتری واقعی و مصرف کننده در بازار وجود دارد. بازار خودرو برای سرمایه گذاران جذاب نیست و دیگر برای خریداران که بخرند و با ارزش افزوده بیشتر بفروشند، دیگر امکانپذیر نیست.
کاشانی نسب با بیان اینکه قیمت ها در بازار واقعی نیست باید جلوی رانت گرفته شود، افزود: هر وقت قیمت های دستوری از بازار خودرو برداشته شود؛ قیمت واقعی می شود. قیمت های خودرو باید واقعی باشد و قیمت های دستوری نمی تواند مشکلات قیمتی خودرو را حل کند.
وی گفت: باید به سمتی برویم که قیمت ها واقعی شود. در غیر اینصورت نه مصرف کننده سود می برد نه شرکت ها. وقتی تفاوت قیمت یک خودرو در بازار و کارخانه ۱۰۰ میلیون تومان است رانتی ایجاد شده که به جیب دلالان می رود.
نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در خصوص قیمت ها در بازاراظهارداشت: قیمت خودرو در چند روز اخیر افت داشته، اما هنوز به قیمت ۲۰ روز قبل و زمانی که دستورالعمل شورای رقابت اعلام شد، نرسیده، اما در صورت ادامه روند کاهشی نرخ ارز باز هم کاهش خواهیم داشت.
دلیل کاهش قیمت خودرو
فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با فرارو با اشاره به اینکه کاهش قیمت خودرو ناشی از افت قیمت دلار بوده است، اظهار داشت: طی چند وقت گذشته با توجه به خوشبینی هایی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار