فتحی گفت: طرح نهال کاری در ۹۰ هکتار از اراضی شهرستان سربیشه با اعتبار ۳۸۵ میلیون تومان در حال انجام است.

«محمد فتحی» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند با اشاره به طرح نهال کاری در ۹۰ هکتار از اراضی شهرستان سربیشه گفت: این طرح با اعتبار ۳۸۵ میلیون تومان آغاز شد و دارای پیشرفت فیزیکی ۷۵ درصدی است و نهالی هایی از جمله بادامشک در آن کشت می شود .
مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری سربیشه افزود: این طرح جنگل کاری به مدت سه تا پنج سال قرق خواهد بود وسعت جنگل دست کاشت شهرستان به بیش از ۵۰۰ هکتار خواهد رسید .
فتحی با بیان اینکه هدف از اجرای این طرح توسعه جنگل، افزایش پوشش گیاهی منطقه، جلوگیری از روان آب و کاهش فرسایش خاک است، افزود: با توجه به فرسایش خاک، نهال کاری در مناطق بیابانی شهرستان ضرورت دارد و اجرای این طرح ها در اقتصاد افراد بومی منطقه تاثیرگذار است .
وی با اشاره به اینکه سازه آبخیزداری لانو به نام سردار شهید سلیمانی هم با اعتبار بیش از یک میلیارد تومان در دست اجرا است، افزود: این سازه با همکاری قرارگاه عملیاتی شهید ناصری و اداره کل منابع طبیعی خراسان جنوبی احداث می شود .
مدیر منابع طبیعی و آبخیزداری سربیشه یادآور شد: حوزه آبخیز مشوکی یکی از حوزه های مهم در کنترل روان آب به شمار می آید و امسال توانستیم در این حوزه با اعتبار یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان اجرای یک سازه به ارتفاع ۱۰ متر را عملیاتی کنیم که به زودی به بهره برداری می رسد .
فتحی عنوان کرد: همچنین طرح سرریز بند خاکی روستای حاجی آباد با اعتبار ۲۶۶ میلیون تومان در دست اجرا است .
وی با اشاره به اینکه امسال طرح مطالعات تفضیلی و اجرایی در حوزه آبخیز بیشه و هنگر از محل اعتبارات استانی در دستور کار قرار دارد، هدف از اجرای طرح مطالعات در حوزه های آبخیز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار