کارشناس مذهبی گفت: حکومت اسلامی باید بتواند ولایت الله را بر پایه عدل گسترش دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، احمد شرف خانی در گفتگوی ویژه قرآنی با موضوع ظلم ستیزی در قرآن و روایات گفت:: در قرآن ۲۹۰ آیه درباره ظلم ستیزی و ستمکاری آمده است این آیات به سه قسمت ظلم به خدا، ظلم به خود و نفس انسان و ظلم به دیگران تقسیم می شود.
وی ادامه داد: ظلم به خدا یعنی اینکه انسان دروغ به ذات خدا ببندد و برای خدا شرک در نظر بگیرد.
وی با بیان اینکه بدترین و بزرگترین ظلم، شرک است گفت:: بزرگترین ظلم شریک قرار دادن برای خداست و همچنین تکذیب آیات و شکستن حریم خدا از جمله بزرگترین ظلم ها است.
شرف خانی افزود: ظلم به دیگران صرفا به معنای انسان نیست بلکه ظلم به تمام موجودات مانند حیوانات، گیاهان و ... است.
وی با اشاره به اینکه ظلم به دیگران حق الناس است افزود: خداوند سه حریم جان، مال و آبرو برای انسان قائل است اگر کسی در این سه تخطی کند ظلم کرده است.
کارشناس دینی گفت:: از بین ظلم ها ظلم عقیدتی بالاترین است، زیرا اگر انگیزه و فکرت ظلم کردن باشد بالاترین ظلم محسوب می شود، امیر المومنین حضرت علی (ع) می گویند ما سه ظلم داریم که برخی از آن ها را خدا می بخشد و برخی که ظلم به دیگران است بخشیده نمی شود.
وی ادامه داد: محور جریان حق و امتحان عالم هستی بر محور حق و باطل است که باید در دو مسیر توحید و ولایت الله و اولیا قرار گیرد.
شرف خانی تصریح کرد: در عرصه اجتماعی مهمترین شاخص ولایت الله اصل عدل و ظلم است که در ولایت طاغوت اصل حکومت استکبار، ظلم است.
وی گفت:: در حکومتی که عدالت صورت گیرد ظلم ستیزی اتفاق می افتد در حکومت اسلامی نباید اجازه دهیم ظلم صورت گیرد امروز شاخصه اصلی حکومت اسلامی عدالت است و اگر این امر محقق نشود ظلم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار