نخست وزیر نیوزلند: حمله در نیوزلند تروریستی بود/ سیاه ترین روز این کشور رقم خورد

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۶
نخست وزیر نیوزلند: حمله در نیوزلند تروریستی بود/ سیاه ترین روز این کشور رقم خورد
نخست وزیر نیوزلند با حضور در کنفرانس خبری، درباره شمار کشته ها و زخمی های تیراندازی امروز و دیگر حواشی به پرسش های خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین ، «جاسیندا آردرن» نخست وزیر نیوزلند در پی تیراندازی مرگ بار در مسجدی در این کشور، در کنفرانسی خبری گفت که این کشور که افراط گرایی را رد می کند و همچنان هم باید اینچنین باشد، نیوزلند درگیر یکی از تاریک ترین روزهای تاریخ بود که پیش از این تجربه نکرده بود.
آردرن با محکوم کردن این حمله گفت که ۴۰ نفر کشته و بیش از ۲۰ نفر به صورت جدی آسیب دیده اند. پلیس این کشور شمار کشته ها و زخمی ها را تائید کرده است.۳۰ نفر از این افراد در یک محل هدف قرار گرفته اند.
نخست وزیر نیوزلند این حمله را تروریستی توصیف کرد و گفت: «ما باید همواره درباره دیدگاه های افراط گرایانه و خشونت های شدید هوشیار باشیم.» سطح هشدار برای تهدیدهای تروریستی در این کشور به بالاترین تیتر افزایش یافته است. وی همچنین گفت: «اینجا کشوری است که مردم حس امنیت دارند و باید چنین حسی داشته باشند.»
در ارتباط با این حمله چهار نفر دستگیر شده اند که سه نفر از آنان مرد و یک نفر زن است .وی افزود: «پلیس در حال بازرپرسی از افراد دستگیر شده است و در حال حاضر من نمی توانم اطلاعات بیشتر در اختیار بگذارم.» قرار ...

[ مشاهده متن کامل نخست وزیر نیوزلند: حمله در نیوزلند تروریستی بود/ سیاه ترین روز این کشور رقم خورد قدس آنلاین ]