تهران- ایرنا- نخست وزیر رژیم صهیونیستی و وزیر امور خارجه آمریکا سه شنبه شب درباره ایران تلفنی گفت وگو کردند.

براساس خبرنامه وزارت امور خارجه آمریکا، مایک پمپئو وزیر امور خارجه این کشوربا بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره آنچه "اقدام های بی ثبات کننده ایران" خوانده شده است، گفت وگو کردند.
پمپئو در این تماس تلفنی بر تعهد ایالات متحده پیرامون امنیت رژیم صهیونیستی تاکید کرده است.
نتانیاهو روز گذشته در سخنانی از اقدام سه کشور اروپایی طرف برجام در فعال کردن مکانیسم حل اختلاف این توافق استقبال کرد و از آن ها خواست تحریم های سازمان ملل علیه ایران را بازگردانند.
«برایان هوک» مسئول گروه اقدام علیه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا نیز گفت وگو با خبرگزاری رویترز از فعال شدن مکانیسم حل اختلاف در برجام از سوی آلمان، انگلیس و فرانسه ابراز خرسندی کرده و از کشورهای اروپایی خواست که به تلاش های واشنگتن در انزوای دیپلماتیک ایران بپیوندند.
سه کشور اروپایی عضو برجام انگلیس، آلمان و فرانسه روز سه شنبه با صدور بیانیه ای از آنچه فعال کردن مکانیسم حل اختلاف در این توافق بین المللی خوانده اند، خبر دادند.
وزرای سه کشور اروپایی مدعی شدند که این اقدام را با حسن نیت انجام داده و هدف آنها حفظ برجام و امید به پیدا کردن راه حلی رو به جلو برای خروج از بن بست به وجود آمده از طریق گفت وگوهای دیپلماتیک است.
در این بیانیه تاکید شده که انگلیس، فرانسه و آلمان به سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران ملحق نشده و امیدوارند که ایران به اجرای کامل تعهداتش در برجام بازگردد.
جمهوری اسلامی ایران به دنبال خروج یکجانبه و برخلاف مقررات بین المللی آمریکا از برجام، تلاش کرد توافق هسته ای را به شرط عمل دیگر طرف های این توافق به تعهداتشان حفظ کند، اما با گذشت نزدیک به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار