معاون آموزشی وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه ترم آینده دانشگاه های علوم پزشکی به صورت تلفیقی (مجازی – حضوری) برگزار خواهد شد، گفت: کلاس های آموزشی از 15 شهریور ماه آغاز می شود و دانشجویان جدیدالورود نیز با تاخیر حدود دو هفته ای کلاس های درس خود را شروع خواهند کرد.

دکتر علی اکبر حق دوست در گفت وگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب به تشریح نحوه آموزش دانشگاه های علوم پزشکی برای ترم آینده پرداخت و اظهار کرد: ما سناریوهای مختلفی را برای ترم تحصیلی آینده طراحی کردیم و بر این اساس به این نتیجه رسیدیم که ترم آینده نیز باید تلفیقی از آموزش حضوری و ترکیبی باشد. به همین دلیل دانشگاه های علوم پزشکی کشور در تلاش هستند زمینه را برای ارائه این نوع آموزش (ترکیبی) آماده کنند تا اگر مشکلی ایجاد شد بتوانند آموزش های مجازی را بهتر از ترم جاری ارائه دهند.
وی در ادامه تصریح کرد: مقررات آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی از الان قابل پیش بینی نیست اما به طور کلی دانشگاه های علوم پزشکی در ترم آینده فعال خواهند چرا که علاوه بر ارائه نقش آموزشی خدمات نیز ارائه می دهند. امیدواریم شرایط آموزش ما در ترم آینده بهتر از ترم جاری باشد. همانطور که عنوان کردم آموزش تلفیقی خواهیم داشت اما بر نحوه آموزش دانشگاه ها در استان های مختلف ممکن است با توجه به شرایط تغییراتی داشته باشیم.
معاون آموزشی وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: در واقع برای ترم آینده استان هایی که از نظر ابتلا به کرونا ویروس آلوده تر باشند آموزش مجازی در دانشگاه های این استان ها پررنگ تر خواهد بود و بالعکس آموزش های مجازی در سایر استان ها به همان شیوه تلفیقی ادامه خواهد داشت.
دکتر حق دوست با تاکید بر اینکه تلاش می کنیم دانشگاه های علوم پزشکی فعالیت های آموزشی ترم آینده را از 15 شهریور شروع کنند، خاطرنشان کرد: بسته به اینکه نتایج نهایی کنکور کی اعلام شود کلاس های آموزشی این دانشجویان نیز برگزار خواهد شد اما احتمالا کلاس های آموزشی این دانشجویان با ...

سرخط اخبار