شاهرخی گفت: میزان بازگشت معتادان متجاهر به پاتوق ها نسبت به شرایط گذشته کاهش پیدا کرده است.

امین شاهرخی مدیرکل بهزیستی استان تهران در گفت وگو با خبرنگار ، درباره آخرین اخبار از جمع آوری معتادان متجاهر در استان تهران، اظهار کرد: با رعایت پروتکل های بهداشتی از طرف کمیته ماده ۱۶، از ابتدای سال تاکنون ۱۲ هزار معتاد متجاهر در سطح استان تهران جمع آوری شده است و این تعداد ۴۰ درصد معتادان متجاهر سطح کشور است.
مدیرکل بهزیستی استان تهران بیان کرد: حدود ۵۰۰ نفر از معتادانی که جمع آوری شده اند تست کرونایشان مثبت شده است و در استان تهران فقط یک مورد فوتی داشتیم و یکی از معتادان متجاهری که کرونا داشت بر اثر ابتلا به این بیماری فوت کرد.
وی با تاکید بر اینکه جمع آوری معتادان متجاهر با شیوع کرونا متوقف نشده است، گفت: میزان بازگشت به پاتوق ها نسبت به شرایط گذشته کاهش پیدا کرده است چراکه با راه اندازی مراکز جامع درمان و بازتوانی، علاوه بر درمان اعتیاد معتادان بر روی حرفه آموزی و اشتغال ها آن ها بازگشتشان را به مصرف مواد کاهش می دهیم.
شاهرخی با بیان اینکه با رویکرد جدیدی در مراکز جامع درمان و بازتوانی در پیش گرفته ایم در آینده با بازگشت به مصرف مواد را کاهش می دهیم، افزود: این رویکرد از درمان سنتی بهتر خواهد بود و باعث می شود بعد از ترخیص معتادان از مراکز، دیگر در سطح شهر شاهد حضور معتادان نباشیم، اما اجرای این رویکرد زمان بر خواهد بود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار