اولین جلسه پذیرش پرسپولیس در فرابورس دوشنبه برگزار می‌شود

لوگوی عصر اقتصاد عصر اقتصاد . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۸:۴۸

عضو هیات عامل و معاون شرکت ها و قیمت گذاری بنگاه ها سازمان خصوصی سازی از برگزاری اولین جلسه پذیرش در فرابورس دوشنبه باشگاه پرسپولیس دوشنبه (۶ بهمن) در فرابورس خبر داد.
به گزارش فارس، بحث واگذاری دو باشگاه فرهنگی ورزشی، پرسپولیس و استقلال موسوم به سرخابی ها از زمان دولت اصلاحات مطرح بود، اما هر بار که بحث آن داغ می شد با مشکلاتی نظیر نداشتن صورت های مالی، زیرساخت های مالی و نبود شفافیت اسناد و مدارک و قراردادها به تعویق می افتاد تا اینکه در قانون بودجه سال ۹۸ تکلیف شده بود که دولت باید تا پایان شهریور ۹۸ دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را از طریق فرابورس ارائه کند، اما این وظیفه قانونی هم به دلیل نداشتن سرمایه کافی و صورت های مالی دو باشگاه انجام نشد.
عضو هیات عامل و معاون شرکت ها و قیمت گذاری بنگاه ها سازمان خصوصی سازی درباره عرضه نشدن سرخابی ها در سال ۹۸ به فارس گفت: اولین قدم این بود که با توجه به زیان انباشته دو شرکت که قابل توجه بود، در مهرماه ۹۸ زیان انباشته پرسپولیس ۱۳۵ میلیارد تومان و زیان انباشته استقلال ۱۵۵ میلیارد تومان بوده است در حالی که سرمایه ثبت شده پرسپولیس یک میلیون تومان و سرمایه استقلال فقط ۱۰میلیون تومان بود. باید چه کار می کردیم؟ باید اصلاح ساختار مالی انجام می شد. سرمایه دو شرکت افزایش می یافت و راهکار این بود که مصوبه هیأت وزیران در مورد واگذاری دو باشگاه درفشی فر و مرغوب کار به نام دو باشگاه که سال ۹۱ صادر شده بود عملیاتی و سند مالکیت به نام دو باشگاه صادر شود.
ابوالقاسم شمسی جام خانه ادامه داد: همچنین قرار شد برای تقویت سرمایه دو شرکت استقلال و پرسپولیس دو مجموعه دیگر هم یکی مجموعه ورزشی شهدای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار