عامل کلیدی پپ: میانگین سنی سیتی

آی اسپورت سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۹

آی اسپورت – وینسنت کمپانی در پایان فصلی که گذشت از منچستر سیتی جدا شد. داوید سیلوا هم اعلام کرده در پایان فصل پیش رو اتحاد را ترک خواهد کرد. از دست دادن این ستاره های بزرگ که ستون های بناسازی منچستر سیتی جدید در یک دهه اخیر بودند، قطعا روی آینده این تیم تاثیرگذار خواهد بود. اما اگر یک مربی بتواند به بهترین نحو ممکن این دوران گذار را مدیریت کند، او کسی نیست جز پپ گواردیولا.
مسئله فقط پشتوانه مالی نیست، بلکه چطور خرج کردن این پول تفاوت ایجاد می کند. دوران طلایی لیورپول در پایان دهه 80 وقتی به پایان رسید که هسته مرکزی این تیم با هم پا به سن گذاشتند. تیمی که به گریم سونس در بازگشتش به باشگاه سابقش، این بار در جایگاه مربی، رسید متشکل بود از بروس گروبلار، استیو نیکول، پیتر بیردزلی، جان بارنز، رانی ویلان، ری هاوتن و یان راش، ستاره هایی که همه دوران اوجشان را پشت سر گذاشته بودند. سونس تلاش کرد برای تغییر این شرایط دست به خانه تکانی ای آنی بزند، اما مشکل اینجاست که به اعتراف خود او، چنین حرکت انقلابی ای معمولا نتیجه عکس به بار می آورد.
وضعیت منچستر یونایتد در دوران بعد از سر الکس فرگوسن هم به همین شکل بود. ریو فردیناند، نمانیا ویدیچ و پاتریس اورا که روزی مستحکم ترین خط دفاعی اروپا را تشکیل می دادند، همه در تابستان 2014 اولدترافورد را ترک کردند، در حالیکه دیوید مویز هیچ فکری برای جانشینی آن ها نکرده بود.
یونایتدی که فردیناند، ویدیچ و اورا را در خط دفاعی داشت سه بار پیاپی بین سال های 2006 تا 2009 فاتح لیگ برتر شد. بعد از این سال یک دهه طول کشید تا تیمی دوباره موفق به دفاع از عنوان قهرمانی اش در لیگ شود، تیمی که حالا به رهبری ...

سرخط اخبار