ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با تاکید بر اهمیت احداث مساجد در دین مبین اسلام گفت: اهتمام به احداث مساجد در سطح شهر، عمل به آیه صریح قرآن کریم است.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی قریشی روز پنجشنبه در مراسم کلنگ زنی ساخت مسجد امام رضا (ع) در منطقه گلشهر ارومیه با قدردانی از جامعه روحانیت این منطقه، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر ارومیه جهت برنامه ریزی و هماهنگی برای ساخت مسجد در این محله افزود: خداوند متعال در قرآن کریم، مومنان و اهل ایمان را آبادکنندگان مساجد معرفی می فرماید و این اقدام نشان از ایمان و اعتقاد همه کسانی است که در این مسیر قدم برداشته اند.
وی اضافه کرد: در آستانه ولادت باسعات امام رضا (ع)، آرزوی ساکنان گلشهر با کلنگ زنی مسجد امام رضا (ع) تحقق یافت که باید از دست اندرکاران و بانیان احداث آن قدردانی کرد.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی اظهار امیدواری کرد که چنین حرکت های فرهنگی و مذهبی همچنان تداوم داشته باشد و شاهد امر ساخت مسجد به همت شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و سایر مسوولان در محلات مختلف شهر بود.
مسجد امام رضا (ع) گلشهر با پیگیری اهالی، شهردار و کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ارومیه و توسط شهرداری احداث میشود.
این منطقه به علت احداث مساکن مهر، نیاز بسیار زیادی به مسجد داشت که ساخت آن، می تواند در توسعه دینی منطقه نقش مهمی داشته باشد.

سرخط اخبار