با همراهی مردم مصرف برق کنترل شد

لوگوی ایسنا ایسنا . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۸:۵۴
ایسنا/لرستان مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان گفت: ما به صورت مستمر باتوجه به پیامک ها و پیام های رادیویی و تلویزیونی و سامانه هایی که داریم مردم را به همراهی با خودمان تشویق می کنیم که تاکنون نیز همینگونه بوده و مردم با ما همراه بودند و مصرف برق را توانستیم در حد ۴۱۸ ماگوات کنترل کنیم.

فریدون خودنیا در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: باتوجه به شرایط که در تأمین سوخت نیروگاه ها در سراسر کشور وجود دارد و باتوجه به این که اولویت اول کشور تأمین گاز خانگی است بنابراین نیروگاه های تولید برق در کشور با یک سری محدودیت مواجه شدند، برخی از نیروگاه ها در حال تعمیرات سالیانه بوده و از مدار خارج هستند و آن هایی که با گاز کار می کنند محدودیت هایی در مصرف گاز، گازوئیل و مازوت دارند.
وی ادامه داد: بنابراین ما سعی کردیم در کنار همکاران در صنعت نفت و شرکت گاز باشیم که با مصرف حداقلی سوخت های فسیلی و گاز در نیروگاه ها بتوانیم تأمین برق همه مردم در سراسر کشور را داشته باشیم.
خودنیا تصریح کرد: بنابراین یک سری برنامه ها را در سطح کشور و استان اجرا کردیم، ما یک برنامه تحت عنوان ذخیره عملیاتی داریم، یعنی ما با صنایع و مشترکین پرمصرف برق استان یک تفاهمنامه بستیم و خواهش کردیم که در پیک زمستانه مصرف برق خود را کاهش دهند در ازای آن ما نیز پول برق مصرفی آن ها را در برخی از ساعات رایگان و در برخی جاها به صورت تهاتری از میزان بدهی آن ها کم می کنیم که حدود ۵۰۰ مشترک پرمصرف ما در این طرح قرار گرفتند.
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان عنوان کرد: بحث دیگر ما تعویض روشنایی معابر است که ظرفیت ۲۴ مگاواتی برای آن داریم که تقریباً ۵ درصد برق استان را شامل می شود که حدود ۲ درصد تعدیل شده و به این صور مقداری از مصرف برق استان را کاهش دادیم.
وی بیان کرد: مطلب دیگر همراهی مردم است، ما به صورت مستمر باتوجه به پیامک ها و پیام های رادیویی و تلویزیونی و سامانه هایی که داریم مردم را به همراهی با خودمان تشویق می کنیم که تاکنون نیز همینگونه بوده و مردم با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار