در مراسم پایانی چهاردهمین دوره جایزه کتاب سال شعر ایران به انتخاب «خبرنگاران»، محمدعلی اسلامی ندوشن تجلیل شد. مجموعه شعر زنده یاد علی نجفی نیز عنوان کتاب سال را به خود اختصاص داد و وطن دوستی جایزه های خصوصی تحسین شد.
به گزارش ایلنا، مراسم پایانی چهاردهمین دوره این جایزه بعدازظهر روز دوشنبه (پنجم آبان ماه) با حضور اعضای هیات داوران جایزه در مرکز فرهنگی شهر کتاب، به صورت برخط برگزار شد. 
سایه اقتصادی نیا، سمانه نائینی، پوریا سوری، محمد آسیابانی، مسعود شهریاری و مهرداد اسکویی، از اعضای هیات داوران بخش های جایزه در این مراسم حضور داشتند. 
در ابتدای مراسم علیرضا بهرامی – دبیر جایزه – در سخنانی با اشاره به تاثیر شیوع ویروس کرونا در فعالیت های جمعی، گفت: اهالی فرهنگ و هنر، ازجمله جایزه های بخش خصوصی، با دغدغه های فرهنگی خود، وطن دوستانه ترین رفتار را در این شرایط از خود بروز داده اند. 
او تاکید کرد: امیدوارم جایزه های بخش دولتی نیز در روزگار باقی مانده بتوانند رفتار وطن گرایانه ای از خود بروز دهند. 
بهرامی در ادامه با تشکر از هیات داوران این جایزه که به گفته او، همواره بدون هیچ چشم داشتی و بدون آن که هزینه ای بر جامعه و کشور تحمیل کنند، با نبض جامعه خود همراه بوده اند، گفت: در آستانه ۹۵سالگی دکتر «محمدعلی اسلامی ندوشن» این افتخار را داریم که در بخش «یک عمر فعالیت شعری و ادبی» از خدمات این استاد پرتلاش و خدوم تجلیل کنیم. 
او سپس پیام دکتر «علی اصغر دادبه» را خواند که در آن آمده بود: «استاد اسلامی ندوشن، بزرگ مردی است که اگر لحظاتی خود را از یاد برده باشد، هیچ گاه ایران را از یاد نبرده است. استاد اسلامی ندوشن یک عمر برای ایران و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار