تهران - ایرنا - هفتم فروردین سالروز شهادت سردار سرتیپ شهید حمیدرضا رفیعی بنیانگذار دانشکده اطلاعات عملیات سپاه پاسداران است که در منطقه عملیاتی حلبچه در سال ۱۳۶۷ ضمن شناسایی تحرکات دشمن بعثی، یار و مددکار کردهای شمال عراق بود.

سردار سرتیپ پاسدار شهید حمیدرضا رفیعی در عملیات والفجر ۱۰ که مسئولیت آموزش اطلاعات قرارگاه خاتم و مسئولیت اطلاعات قرارگاه ثامن الائمه را برعهده داشت همراه با سه نفر از مسئولان اطلاعات سپاه پاسداران، در منطقه عملیاتی حلبچه به سر می برد تا تحرکات دشمن را شناسایی کنند.
وی روز ۲۵ اسفند ۱۳۶۶ که ارتش عراق منطقه حلبچه را بمباران شیمیایی کرد به همراه همرزمان خود شیمیایی و برای درمان به تهران اعزام شد.
۱۱ روز در برابر عامل شیمیایی مقاومت کرد و در این مدت شاهد شهید شدن تک تک دوستانش بود. حمیدرضا صبح هفتمین روز فروردین سال ۱۳۶۷، به جمع دوستان شهیدش پیوست.
در پیروزی انقلاب اسلامی در شهر اصفهان نقش مهمی ایفا کرد
حمید رضا روز ۳۱ شهریور ماه سال ۱۳۳۹ در شهر اصفهان چشم به جهان گشود. وی در رشته ریاضی از این مدرسه صائب اصفهان فارغ التحصیل شد. دوران جوانی او مصادف شد با گسترش درگیری ها و تظاهرات انقلاب اسلامی، او در پیروزی انقلاب اسلامی در شهر اصفهان نقش مهمی ایفا کرد و از مبارزان ضد حکومت طاغوت بود.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی، حمیدرضا به عضویت سازمان کمیته انقلاب اسلامی درآمد. در این سازمان مسئولیت های متعددی را بر عهده داشت. او در دفاع از مردم مظلوم و محروم لردگان، در جمع چند نفری نیروهای سپاه پاسداران به سرپرستی سردار شهید مصطفی ردانی پور، حاضر شد و نزدیک به چند ماه در روستاهای تحت ستم خان ها به تثبیت انقلاب و فرهنگ اسلام پرداخت.
پس از چند ماه کار در کمیته انقلاب اسلامی، به دوره آموزش نظامی سپاه پاسداران رفت و پس از آن در سپاه پاسداران مشغول به کار شد. او با کمک تعدادی از نیروهای سپاه پاسداران، پادگان ۱۵ خرداد اصفهان را تأسیس کرد و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار