امتحانات نهایی پایه دوازدهم از امروز آغاز شد

تهران (پانا) - امتحانات نهایی خرداد ماه ۹۹ کلاس دوازدهمی ها از امروز آغاز می شود و تا ۱۶ تیرماه ادامه خواهد داشت.
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، همه امتحانات پایانی پایه دوازدهم نظری شامل نهایی و غیرنهایی (داخلی) از امروز به صورت حضوری برگزار می شود.
امتحانات نهایی پایه دوازدهم نظری طبق برنامه اعلام شده و امتحانات داخلی پایه دوازدهم نظری نیز با تصویب شورای مدرسه تحت عنوان تکمیل فرآیند آموزش، به صورت حضوری برگزار می شود. برگزاری امتحانات حضوری در شرایط کرونایی باید با رعایت شیوه نامه های بهداشتی انجام شود.
وزیر آموزش و پرورش در این خصوص با بیان اینکه به همه مدارس ابلاغ کردیم باید حداکثر مراقبت را به عمل آورند به طوری که فاصله بین دانش آموزان را رعایت کنند، از تراکم و اجتماع دانش آموزان پیشگیری کرده و مجالی فراهم کنند که دانش آموزان بتوانند با آرامش در آزمون خودشان شرکت کنند، گفت: تمام پایگاه های برگزاری آزمون موظف هستند ضدعفونی شده باشند؛ همچنین حوزه های امتحانی باید بعد از برگزاری آزمون ها هم مجددا ضدعفونی شوند. همچنین دانش آموزان با ماسک وارد می شوند و مدارس و پایگاه ها هم آمادگی دارند که اگر افرادی ماسک نداشته باشند، ماسک لازم را برایشان تامین کنند و با رعایت حداکثر مراقبت های بهداشتی در امتحان شرکت کنند.
برخی نکات مهم شیوه نامه های بهداشتی برای حفظ سلامت دانش آموزان هنگام تردد در حوزه های امتحانی به این شرح است:
۱- از حضور زود هنگام در محل حوزه امتحانی و توقف در حوزه بعد از پایان امتحان خودداری شود.
۲- در تمام مدت از ماسک و حتی المقدور از دستکش استفاده شود و بهتر است ماسک و دستکش ذخیره همراه داشته باشند.
۳- از تجمع، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری