۹۰ هزار نفر عضو هیئت علمی در دانشگاه های کشور مشغول فعالیت هستند

خبرگزاری مهر چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۳

به گزارش خبرنگار مهر ، عبدالرضا باقری ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: با برنامه ریزی صورت گرفته هزار تا هزار و ۵۰۰ نفر امسال عضو هیئت علمی دانشگاه ها می شوند.
وی با اشاره به اینکه اعضای جدیدی هیئت علمی باید شش ماه فرصت مطالعاتی را در صنایع یا دستگاه های اجرایی بگذرانند، اضافه کرد: کمک به حل مسائل جامعه از الزامات استخدام اعضای هیئت علمی جدید است.
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۹۰ هزار نفر عضو هیئت علمی در دو هزار مرکز دانشگاهی و تحقیقاتی زیر مجموعه وزارت علوم تحقیقات و فناوری فعالیت دارند.
وی افزود: با برنامه ریزی شورای عالی عطف، نیازهای دوران تحریم مانند قطعات، دستگاه ها، مواد مورد نیاز از دستگاه اجرایی گرفته می شود و به کمک دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی تأمین خواهد شد.
باقری با اشاره به واگذاری طرح های تحقیقاتی برخی دستگاه ها به دانشگاه ها در سامانه شورای عطف، ادامه داد: اجرای این برنامه ها می تواند نقش مهمی در رفع نیازهای کشور داشته باشد.
وی از پیش بینی منابع لازم برای پشتیبانی از فناوری های داخل کشور که برای نخستین بار صورت می گیرد خبر داد و گفت: یکی از موضوعات بسیار مهم، جهت دهی به پایان نامه ها و رساله های دکترا و کارشناسی ارشد به سمت رفع نیازهای جامعه است.
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به افزایش ۷۰ درصدی منابع دولتی برای حمایت از شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری اظهار داشت: این مهم نشان از عزم جدی دولت برای حمایت از جوانان فعال در پارک ها است.
وی با اشاره به برنامه ریزی برای تأمین نیازهای داخل و بهبود کالای ایرانی تصریح کرد: امیدواریم ...